امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۵

۸۴ درصد زوج‌های جوان یزد وام ازدواج دریافت کردند

اعظم‌السادات امامی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۱۶ درصد متقاضیان وام ازدواج دریافت نکردند که برای رفع مشکل پیگیری های لازم صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این خصوص به زودی جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها با حضور مسئولان تشکیل می شود و موانع پرداخت وام بررسی و امیدواریم تمامی متقاضیان وام مورد نظر را دریافت کنند.

این مسئول اظهار کرد: طبق مقررات میزان وام ازدواج در سال‌۱۴۰۰ برای مردهای زیر ۲۵سال و خانم‌ها زیر ۲۳سال، ۱۰۰میلیون تومان و برای بالای این سنین ۷۰ میلیون تومان است.

امامی بیان کرد: تا پایان آذرماه جاری ۲ هزار و ۲۱۱ نفر در استان هنوز در صف انتظار دریافت وام هستند که با اقدام‌های صورت گرفته و هماهنگی موجود این امر محقق می‌شود.

به گفته وی بازپرداخت وام ازدواج ۱۰ سال و با سود چهار درصد  است که نقش مهمی در تسهیل امر پیوند مقدس زناشویی زوج‌های جوان استان دارد و هدف خدمت به مردم است.

معاون فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان یزد ۱۹ تیرماه امسال به ایرنا گفته بود: سال گذشته هفت هزار و ۹۱مورد ازدواج در استان به ثبت رسید که نسبت به سال قبل از آن ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

خانم امامی تاکید کرد که یزد در رتبه ثبت ازدواج بعد از خراسان جنوبی در جایگاه دوم ملی قرار دارد که برای ارتقای آن به همکاری و فرهنگ‌سازی نیاز است.

وی افزود: در این مدت یک هزار و ۹۵۳ مورد طلاق در استان ثبت شد که این عدد نسبت به سال قبل از آن هفت درصد افزایش نشان می‌دهد و یزد در رتبه بیستم کشور قرار دارد.

هم‌اکنون هشت مرکز مشاوره ازدواج و خانواده در استان فعال است که از این تعداد پنج مرکز آن سال گذشته تشکیل و فعالیت‌ها را آغاز کرد.

  استان یزد یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها، آبادی ها و سکونتگاه های عشایری زندگی می کنند.    

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

پایبندی به اسلام و کمک به محرومان پایه های اصلی انقلاب است
بیشتر بخوانیم

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 11 =