امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۵

۳۵ موکب در قزوین به جاماندگان پیاده روی اربعین خدمات می‌دهند

امید برزگری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراسم جاماندگان اربعین حسینی یکی از برنامه های ویژه ستاد اربعین است که در داخل امامزاده حسین و مزار شهدا در سطح استان برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین در راستای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و دوری از تجمعات، پیاده روی جاماندگان اربعین در شهر قزوین از چهار مسیر کمربندی شرقی و غربی به امامزاده حسین(ع)، چهارراه بنیاد شهید و میدان میرعماد به امامزاده حسین(ع) برگزار می شود.  

این مسوول گفت: با توجه به اینکه در دو سال اخیر برنامه ای به عنوان پیاده روی در استان برگزار نشده است انجام این پیاده روی مخصوص جاماندگان اربعین می‌تواند تاثیرات مثبت روحی و معنوی بسیاری داشته باشد.

برزگری همچنین اظهار داشت: تعداد ۳۰ غرفه شامل موکب خبری، امداد و گمشدگان، پایگاه سلامت، عفاف و حجاب و تشکل های مردم نهاد به جاماندگان اربعین خدمات ارائه می دهند تا حال و هوای اربعین برای جاماندگان تداعی شود.

دبیر ستاد مردمی اربعین استان قزوین تصریح کرد:  بر اساس تمهیدات صورت گرفته برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا برنامه زیارت اربعین در امامزاده حسین در پنج نوبت قرائت می‌شود که این موضوع می‌تواند مانع از ازدحام جمعیت غیر قابل کنترل شود.  

این مسوول ادامه داد: روضه خوانی در برخی اماکن های مقدس و همچنین روضه خوانی در بیمارستان ها و کاروان خودرویی از دیگر برنامه های ستاد اربعین برای جاماندگان سفر اربعین است.  

وی با اشاره به طرح سفیر اربعین، بیان کرد:همچنین برخی برنامه ها از جمله روضه خوانی و روایتگری در مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه یافته به کمک نیروهای جهادی در حال اجرا است.

قزاقستان مجازات اعدام را به طور کامل لغو کرد
بیشتر بخوانیم

دبیر ستاد مردمی اربعین استان قزوین با اشاره به برپایی دسته عزاداری مردم استان در کربلای معلی در باب القبله امام حسین (ع)، افزود:در مراسم اربعین حسینی امسال با توجه به محدودیت های کرونایی ۴۰ موکب از استان قزوین به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام در کربلا خدمت رسانی می کنند.

وی گفت: تغذیه، اسکان، خدمات فرهنگی، پزشکی و بهداشتی از جمله مهم ترین خدماتی است که توسط مواکب قزوینی به زائران ارائه می شود.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − شش =