امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

۲ یزدی دیگر به دلیل ابتلا به کرونا فوت کردند

به گزارش سه‌شنبه شب ایرنا از روابط عمومی این دانشگاه، دکتر «علی اسلامی» افزود: در این مدت از ۳۷۷ نمونه گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۰۹ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند؛ از این تعداد ۴۵ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و ۱۶۴ نفر در منزل دوران درمان را طی می‌کنند.

این مسئول اظهار کرد: دو بیمار در اردکان، یک بیمار در بافق، پنج بیمار در بهاباد، سه بیمار در تفت، دو بیمار در خاتم، سه بیمار در مهریز، چهار بیمار در میبد و ۲۵ بیمار در شهر یزد شناسایی شدند.

اسلامی تصریح کرد: هم‌اکنون ۳۸۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

یزد با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت ۱۱ شهرستان دارد که هم‌اکنون از لحاظ رنگ بندی کرونایی وضعیت ۱۰ شهرستان قرمز  است.  

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید- ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

این ویروس با دستان آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود و کارشناسان همچنان توصیه می کنند مردم اصول سه گانه «شفا»  یعنی شست وشوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی،  اجتناب از ترددها و استفاده از ماسک را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

خرید تضمینی گوشت مرغ منجمد در آذربایجان غربی آغاز شد
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =