امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۵

۱۹۷ فرد مبتلا به کرونا در مراکز درمانی یزد بستری هستند

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی این واحد دانشگاهی، سید ابراهیم سلمانی افزود:  همچنین در ۲۴ ساعت گذشته از ۱۳۰ نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا در مراجعه به مراکز درمانی ، بر اساس معیارهای تشخیصی سازمان جهانی بهداشت ،۱۹ بیمار مبتلای قطعی به کووید -۱۹ در استان شناسایی شدند.

وی اظهار کرد: از این تعداد، سه نفر در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند و ۱۶ نفر هم به دلیل خفیف بودن بیماری در منزل دوران نقاهت را طی می‌کنند و شبانه روز گذشته یک بیمار مبتلا به کووید- ۱۹ در شهر یزد فوت کرد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید – ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰ میلادی) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 

حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

تعداد گردشگران خارجی در اصفهان افزایش یافت
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + سیزده =