امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

۱۹میلیارد تومان اعتبار به مجتمع فرهنگی آیت‌الله خامنه‌ای سرپل‌ذهاب اختصاص یافت

«نورالدین فرزادی‌پور» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجتمع فرهنگی هنری آیت الله خامنه‌ای سرپل‌ذهاب از مصوبه‌های سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به این استان در سال ۹۰ است و شامل سالن اجتماعات پنج هزار نفری، سالن تئاتر ۲۰۰ نفری و مکان های متعدد برای تمرین گروه های مختلف هنری است.

وی اظهار داشت: این طرح از مصوبه های سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی و یکی از طرح های مهم فرهنگی و هنری در سطح استان است که به مراحل پایانی عملیات ساختمانی نزدیک شده است.

فرماندار سرپل‌ذهاب در ادامه گفت: این شهرستان قابلیت‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری دارد که در سایه عدم وجود امکانات لازم زمینه بالفعل شدن و بهره برداری از این استعدادها فراهم نشده است.

فرزادی پور ادامه داد: فرهنگسرای شهرستان سرپل ذهاب از اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب پیش بینی شده بود که بیش از چهار سال منابع مالی آن تامین نشده و پروژه تعطیل است.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته و اقدامات مقدماتی، خوشبختانه اخیرا ۱۹ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص پیدا کرده و این اعتبار از محل اعتبارات یارانه ها تامین شده است.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: پیش بینی می شود تا اواخر اردیبهشت ماه یا اوایل خردادماه سال آینده این پروژه باید به بهره برداری برسد.

فرزادی پور گفت: این پروژه با ۲ هزار و ۸۰۰ متر زیربنا، یکی از پروژه های مهم شهرستان و استان کرمانشاه است و می تواند پاسخگوی همه انجمن های هنری و هنرمندان شهرستان خواهد بود و ظرفیتی برای نیاز این شهرستان به شمار می رود.

امامان جمعه سراسر کشور: هدف دشمن ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است
بیشتر بخوانیم

«عزت الله شریفی» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپل ذهاب نیز گفت: برای ادامه عملیات عمرانی این پروژه اعتباری تخصیص یافته که وارد مناقصه شده است.

وی افزود: بیش از ۱۲ میلیارد تومان تاکنون هزینه ساخت این پروژه شده و اخیرا ۱۹ میلیارد تومان دیگر تخصیص یافته که امید است تا پایان خردادماه سال آینده به بهره برداری برسد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =