امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۱

۱۴۵ کیلومتر از رودخانه‌های استان همدان لایروبی و پاکسازی شد

“داود شاهسوند” روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان همدان با وسعت بیش از ۱۹ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع شامل رودخانه های دائمی و فصلی زیادی است، افزود: مجموع طول رودخانه‌های اصلی در بازه های اصلی این استان حدود یک هزار و ۱۰۰ و در مجموع طول اعم از دائمی و فصلی آن در حدود سه هزار کیلومتر است.

وی اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای همدان هرساله، لایروبی، ساماندهی و دیواره سازی رودخانه ها را با توجه به شرایط بودجه و تخصیص اعتبارات در پیش گرفته و اعتباراتی برای این اقدامات از محل بودجه استانی و ملی اختصاص می دهد.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای همدان تصریح کرد: این شرکت با وجود کمبود اعتبارات مورد نیاز، در سالهای اخیر اقدامات قابل توجهی در زمینه انجام مطالعات تعیین بستر و حریم و آزادسازی و بازگشایی رودخانه ها به انجام رسانده است.

شاهسوند خاطرنشان کرد: از جمله اهداف مدنظر در این زمینه می توان به برداشت موانع موجود در مسیر جریان آب در رودخانه ها و جلوگیری از تجاوز به حریم بستر رودخانه، جلوگیری از وقوع خطر سیلاب، کاهش تلفات جانی، کاهش تخریب احتمالی به ویژه منازل مسکونی روستاها و شهرها وغیره اشاره کرد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

صدور مجوز بازی خارجی‌های استقلال و اعلام گزینه مدیرعاملی پرسپولیس
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =