امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

۱۱ پست ثابت هلال احمر قم مشغول خدمت رسانی به مسافران نوروزی است

محمدرضا بهرامی روز چهارشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه در ۱۱ پست امدادی هلال احمر قم ۱۷۳ امدادگر به صورت روزانه مشغول فعالیت هستند، اضافه کرد: ۲۳۳ پزشک به همراه تجیهزات پزشکی نیز در محور عوارضی قم-تهران و اطراف حرم مطهر در حال ویزیت سرپایی بیماران و اقدامات اولیه هستند.

وی  با اشاره به ثبت ۵ مورد تصادف از ابتدای تعطیلات نوروزی تا روز سوم فروردین ماه جاری، افزود: میانگین حضور نیروهای امدادی هلال احمر قم تا محل وقوع حادثه حدود ۹ دقیقه بوده که وضعیت مطلوبی از نظر استانداردهای جهانی را نشان می دهد.

وی  بیان کرد: حوادث مربوط به کوهنوردی بعنوان یکی از تفریحات سالم مردم در عید نوروز امسال نیز سه مورد حادثه آفریده و نیروهای هلال احمر قم برای نجات افراد آسیب دیده وارد عمل شده اند.

بهرامی با اشاره به حجم بالایی مسافران ورودی به قم در نوروز جاری، اظهار داشت: همزمان با ۲۵ اسفندماه سال گذشته و آغاز طرح نوروزی ستاد تسهیلات خدمات سفر قم، اقدامات جمعیت هلال احمر قم با حضور جوانان داوطلب در محورهای مواصلاتی آغاز شده است و مجموعه ۷ پست ثابت برای راهنمایی مسافران در ورودی های قم مشغول خدمت رسانی شدند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح ستاد نوروزی جمعیت هلال احمر بیش از یکهزار خودروی ورودی به شهر مقدس قم از خدمات سفر و راهمنایی جمعیت هلال احمر قم بهره برده اند.

وی ادامه داد: برای رفاه و جلب رضایت بیشتر مسافران ورودی به قم و انجام بهتر وظایف محوله در تمام کمپ های هلال احمر قم داوطلبین خانوم و آقا حضور دارند تا امدادرسانی به مسافران با بهترین شرایط ممکن انجام بگیرد.

شمار مرگ و میر جهانی کرونا به بیش از ۵ میلیون نفر رسید
بیشتر بخوانیم

بهرامی همچنین از برپایی خیمه های نماز با حضور ائمه جماعات، ایجاد فضای دوستدار کودک و راه اندازی پویش«چهلچراغ» با هدف هدیه و انجام نیت کارهای خیر به ارواح مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای قم همزمان با عید نوروز خبر داد.

وی  با بیان اینکه در ۷ پایگاه ثابت این جمعیت در قم شرایط اسکان اضطراری مسافران نوروزی فراهم شده است، گفت: هلال احمر قم همچنین با سایر دستگاه ها در اسکان مسافران نوروزی همکاری دارد.  

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم تصریح کرد: یکی از اقدام‌هایی که توسط جمعیت هلال احمر قم در نوروز سال جدید عملیاتی شده، استقرار تیم‌های سیار دوچرخه سواری برای امدادرسانی و پاسخ‌گویی به مسافران و گردشگران نوروزی در محل‌های اسکان و سایر نقاط پرتردد شهری است.

وی در ادامه با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ سالی سخت برای جمعیت هلال احمر قم بود، گفت: غربالگری و واکسیناسیون کرونا، مشارکت در طرح کمک های مومنانه و راه اندازی بانک تجهیزات امانی از جمله اقدامات این جمعیت طی سال گذشته بود.

بهرامی با تاکید بر اینکه اعضای داوطلبان هلال احمر قم نقش مهمی در مدیریت کرونا و کمتر کردن بار بستری بیماران در مراکز درمانی دارند، بیان داشت: سال گذشته ۴۵ هزار نفر از مردم قم از طریق بانک تجهیزات  امانی جمعیت هلال احمر قم، کپسول اکسیژن و سایر تجیهزات مورد نیاز مقابله با بیماری کرونا را دریافت کردند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفده =