امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۸

۱۰۵ کیلومتر از جاده‌های سردشت خط کشی شد

لطیف شریعت پناه روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: افزایش ایمنی تردد، دید کافی در شب، کنترل ترافیک، تسهیل رفت و آمد و کاهش میزان تصادف و سوانح رانندگی از مزایای اجرای طرح خط کشی جاده‌ها است.

وی افزود: در اجرای این طرح ظرف سه روز کاری، ۴۵ کیلومتر از جاده سردشت به پیرانشهر، ۲۲ کیلومتر جاده سردشت به بانه و ۳۸ کیلومتر جاده سردشت به مهاباد خط کشی شد.

مسوول اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سردشت اضافه کرد: این طرح توسط اکیپ اعزامی از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با ۲۶ بشکه رنگ سفید و زرد با اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد ریال اجرا شد.

وی با بیان اینکه خط‌ کشی جاده‌ها بطور مستمر و در فواصل زمانی مشخص در مسیرهای ارتباطی اجرا می‌شود، یادآور شد: انجام مداوم عملیات راهداری برای ارتقای ایمنی جاده‌های شهرستان بستر مناسبی برای سفرهای امن مردم و مسافران را فراهم می‌کند.

شریعت پناه گفت: امسال همچنین ۸۰ تابلو علایم راهنمایی، رانندگی و هشدار دهنده در جاده‌های این شهرستان بدلیل فرسودگی، ناخوانا بودن و در برخی موارد سرقت، تعویض و نوسازی شد.

به گزارش ایرنا، شهرستان سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای چهار شهر، سه بخش ربط، مرکزی و وزینه با ۶ دهستان و ۲۴۶ روستا و جمعیت ۱۲۰ هزار نفر است.

طول راه‌های حوزه استحفاظی این شهرستان ۸۳۳ کیلومتر است که ۵۴۲ کیلومتر آن راه روستایی، ۱۰۵ کیلومتر جاده بین شهری و ۱۸۶ کیلومتر راه مرزی است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

مرزبانی مانع خروج پنج هزار و ۲۲۲ راس دام قاچاق از مرزهای کردستان شد
بیشتر بخوانیم

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =