امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

یورگن کلوپ: تضمین می دهم لیورپول در سخت ترین شرایط با ثبات بماند

تمدید قرارداد یورگن کلوپ با لیورپول، باعث خوش‌حالی هواداران این باشگاه شده است چرا که او برای موفق نگه داشتن تیمش، انگیزه‌ی زیادی دارد.

طرفداری | در هفته ۳۴ لیگ برتر انگلیس، بعدازظهر شنبه ساعت ۱۶:۰۰ به وقت تهران تیم‌های نیوکاسل و لیورپول در سنت جیمز پارک به مصاف هم می‌روند. به گزارش لیورپول اکو، یورگن کلوپ سرمربی لیورپول در نشست خبری پیش از این مسابقه پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

  • تصمیم برای تمدید قرارداد:

وقتی آخرین بار قراردادم را تمدید کرده بودم، فکر می‌کردم یک بار دیگر تمدید کنم. واقعا به جدایی از لیورپول پس از ۲۰۲۴ فکر نمی‌کردم و در نهایت برنامه عوض شد. ما می‌خواهیم باشگاه لیورپول اگر نگوییم تا همیشه، حداقل تا بیش‌ترین زمان ممکن موفق بماند. البته این حرفم به این معنی نیست که تا ابد می‌خواهم در لیورپول بمانم! تمدید قراردادم زود انجام شد و این برای پنجره‌های نقل و انتقالاتی خوب است. نمی‌توانیم موفقیت را تضمین کنیم اما می‌توانیم درباره‌ی داشتن ثبات در شرایط سخت تضمین بدهیم و این تضمین بزرگی است. الان از حضور در این‌جا و تجربه کردن این لحظه خوش‌حالم. ما می‌خواهیم دوباره یک بنای عظیم بسازیم و این نشانه‌ای است که هرگز نمی‌خواهیم در پیشرفت کردن متوقف شویم.

  •  تمدید با محمد صلاح و سادیو مانه:

این سوال را خود بازیکن‌ها باید جواب دهند. رابطه‌ی من با هر دو بازیکن عالی است. اگر تمدید قرارداد من یک نشانه مثبت برای این دو بازیکن باشد، عالی است اما فکر نمی‌کنم ماندن من در لیورپول یک عامل تعیین‌کننده باشد. اگرچه خود بازیکنانی که می‌خواهند در لیورپول بمانند، انتظاراتی که می‌توانند از تیم داشته باشند را می‌دانند.

  •  چالش چهارگانه:

 نمی‌توانیم ده سال برای ساختن خاطره‌ها صبر کنیم. باید همین حالا انجامش دهیم. باید از مسیرمان لذت ببریم. نمی‌دانیم آیا در آینده می‌توانیم چیزی ببریم یا نه اما در حال حاضر ما تلاش می‌کنیم تمام جام‌های باقی‌مانده این فصل را ببریم و دست‌یابی به این هدف در فصل جاری ممکن است. دو فصل قبل به دلیل شیوع کرونا و سایه افکندن آن بر زندگی‌مان واقعا سخت بود. هر وقت فکر می‌کردیم که دیگر تمام شده، کس دیگری به دردسر می‌افتاد. به همین خاطر باید قدر این لحظات را بدانیم. ما الان در میانه‌ی راه هستیم نه در پایان راه. وقتی در میانه‌ی راه باشید، می‌خواهید به مقصد برسید و امیدوارید که همه چیز مرتب باشد.

  • رویارویی با نیوکاسل: 

 آن‌ها فرمی باورنکردنی دارند. ادی هاو نقش بسیار مهمی در موفقیت نیوکاسل داشته است. آن‌ها یکی از آنالیزورهای ما [مارک لیلند] را جذب کردند که او هم نقش مهمی در نیوکاسل ایفا می‌کند. مارک؛ اگر این نشست خبری را می‌بینی باید بگویم ما نسبت به گذشته کاملا متفاوت بازی می‌کنیم! (خنده)

  • انرژی و اشتیاق: 

 در طول همه‌گیری کرونا، چیزهای زیادی درباره‌ی خودم آموختم. آتش دوران حرفه‌ای من خاموش نخواهد شد و کادرفنی من نیز درباره کارشان در لیورپول، بسیار مشتاق و پرانرژی هستند. 

  • وضعیت مصدومان تیم: 

 فیرمینو به بازی با نیوکاسل نمی‌رسد چون هنوز به تمرینات برنگشته است. مصدومیت فیرمینو جدی نیست اما کمی بیش از چیزی که فکر می‌کردیم به طول می‌انجامد. وضعیت کوستاس سیمیکاس و کرتیس جونز هم نامشخص است. سیمیکاس دیروز پس از طی کردن دوره‌ی بیماری‌اش به تمرینات برگشت اما جونز دیروز تمرین نکرد. 

منبع سایت طرفداری

خلاصه بازی تاتنهام ۵-۰ اورتون (لیگ برتر انگلیس - ۲۰۲۱/۲۲)
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شانزده =