امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

گفت و گوی بلینکن با همتای اسرائیلی درباره ایران و روسیه

وزیر امور خارجه آمریکا در حساب کاربری خود در توییتر، گفت و گویش با یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی را “عالی” خواند.

بلینکن ادعا کرد: روابط دوجانبه مستحکم میان ایالات متحده و اسرائیل در مواجهه با چالش‌های مشترک از جمله خطر تهاجم دوباره روسیه به اوکراین و تهدیدات ناشی از ایران، اهمیت دارد.

 وزارت خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد بلینکن روز دوشنبه به وقت محلی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت و گو کرده است.

وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد، بلینکن و محمود عباس در مورد اهمیت تقویت روابط آمریکا با تشکیلات خودگردان فلسطین و چالش های پیش روی آن و مردم فلسطین گفت و گو کردند.

بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، بلینکن همچنین در این گفت و گو بر  تعهد واشنگتن بر راهکار دو کشوری تاکید کرد.

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها از ۶ دی ماه ۱۴۰۰ آغاز شد و پس از نزدیک به ۳۰ روز رایزنی‌های فشرده دیپلماتیک وارد یک دوره تنفس کوتاه تصمیم‌گیری سیاسی شده است که بعد از چند روز ادامه خواهد یافت. اکنون گفت‌وگوها وارد مرحله ای شده است که آمریکا باید درخصوص پذیرش خواسته‌های برحق ایران تصمیم گیری کند.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد هرچقدر طرف مقابل آمادگی جدی‌تری برای لغو تحریم‌ها داشته باشد و اراده جدی تری برای پذیرش ساز وکارهای مد نظر ایران در لغو تحریم‌ها داشته باشد، زمان دست یابی به توافق نهایی کوتاه‌تر خواهد شد.

رژیم صهیونیستی که از مخالفان برجام است، اکنون از شکل گیری هر گونه توافقی بشدت نگران بوده و تحرکات خود را همزمان با مذاکرات وین شدت بخشیده است.

آتش نشانی مشهد امسال ۵۶ ماموریت گازگرفتگی انجام داده است
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − چهار =