امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

کمیته امداد اردبیل ۴۱ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع می‌کند

حسین دشتی روز چهاشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: امسال در ایام ماه مبارک رمضان، جشن رمضان در قالب رزمایش “اطعام مهدوی” با عنوان افطاری ساده با محوریت مراکز نیکوکاری در نقاط مختلف استان اردبیل برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال همزمان با ماه مبارک رمضان علاوه بر توزیع ۴۱ هزار بسته معیشتی در بین مددجویان و نیازمندان ، ۳۰ آشپزخانه در نقاط مختلف استان راه اندازی و در مجموع ۱۳۷هزار پرس غذای گرم در بین نیازمندان و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد توزیع می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی اردبیل(ره) با اشاره به راه اندازی ۲۵ آشپزخانه طبخ غدا در ماه مبارک رمضان پارسال، بیان کرد: کمیته امداد استان اردبیل سال گذشته هم همزمان با ماه مبارک رمضان بسته‌های معیشتی و غذای گرم به ارزش ۱۰۷ میلیارد ریال در بین نیازمندان و خانوارهای تحت پوشش توزیع کرد.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان افطاری‌های ساده در نقاط مختلف استان دایر شده است، اضافه کرد: این نهاد آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم و خیرین برای رفع نیازهای فقرا و تهیدستان درماه مبارک رمضان است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ادامه داد: سال گذشته در مجموع ۲ هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال مستمری به بیش از ۴۱ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد در استان پرداخت شد.

دشتی با اشاره به کمک بلاعوض ۴۵۰ میلیارد ریالی کمیته امداد به نیازمندان استان در سال گذشته گفت: پارسال مردم و خیرین در مجموع بیش از یک‌هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال به صورت نقدی و غیرنقدی به مددجویان و نیازمندان استان کمک کردند.

سپاه قم درگذشت مرحوم حیدری زنجانی رزمنده و پدرشهید را تسلیت گفت
بیشتر بخوانیم

وی از پرداخت تسهیلات اشتغال خرد قرض الحسنه به خانوارهای تحت پوشش واجدشرایط خبر داد و افزود: پارسال در مجموع ۵۱۷ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه تا سقف یک میلیارد ریال به حدود سه هزار خانوار واجد شرایط تحت پوشش کمیته امداد استان پرداخت شد و پیش بینی می شود که امسال سقف این تسهیلات افزایش یابد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی اردبیل با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ انجام امور خیر در جامعه، اظهار کرد: رفع فقر مطلق از جامعه یکی از اولویت های اصلی دولت و کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

دشتی بیان کرد: این نهاد همچنان نیازمند یاری و کمک های مردم و خیرین برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان است تا بخشی از نیاز ها و مشکلات اساسی آنها مرتفع گردد.

وی اظهار امیدواری کرد با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.

دشتی اضافه کرد: مردم و خیرین می‌توانند با شماره‌گیری کد آنی‌ پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* و یا از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۵۵۲ نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوارهای بی‌بضاعت استان برسانند.

وی ادامه داد: برای آشنایی از نحوه کمک‌رسانی به محرومان جامعه سامانه پیامکی ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ این نهاد نیز در اختیار مردم و نیکوکاران قرار دارد.

به گزارش ایرنا، ۴۱ هزار و ۴۳۸ خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + نه =