امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

کاسبی دو پرستار آمریکایی با صدور کارت جعلی واکسن کرونا

“جولی دوونو” یک پرستار و صاحب مرکز درمانی بیماری کودکان “وایلد چایلد” در شهرک امیتی ویل ایالت نیویورک به جعل اسناد و ارائه مدارک جعلی برای تشکیل پرونده متهم شده است.

“ماریسا اورارو” کارمند وی نیز که یک پرستار بوده، به جعل اسناد متهم شده است.

این دو فرد  پس از صدور کارت جعلی واکسن برای یک مامور مخفی پلیس بازداشت شده اند. آنها برای صدور هر کارت ۲۲۰ دلار برای بزرگسالان و ۸۵ دلار برای کودکان هزینه دریافت می کردند. همچنین در پایگاه داده واکسن شهر نیویورک اطلاعات نادرست وارد می کردند.

به گزارش رسانه های آمریکایی، رادنی هریسون، کمیسر پلیس سافولک کانتی گفت: به عنوان پرستار، این دو فرد باید اهمیت کارت‌های واکسیناسیون قانونی را درک کنند، زیرا همه ما برای محافظت از سلامت عموم مردم تلاش می کنیم.

مقامات پلیس  ۹۰۰ هزار دلار پول نقد و یک دفترچه حساب پس انداز از خانه دوونو کشف و ضبط  کردند که سود غیر قانونی بیش از یک و نیم میلیون دلاری او را نشان می دهد.

اقدام این دو پرستار در حالی است که بر اثر شیوع گسترده سویه اومیکرون ویروس کرونا، آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از اوایل ژانویه تاکنون روند صعودی داشته و هنوز برخی آمریکایی‌ها در برابر واکسینه شدن مقاومت می کنند.

 کاسبی دو پرستار آمریکایی با صدور کارت جعلی واکسن کرونا

به گزارش شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا، زیر سویه جدید اومیکرون موسوم به «بی ای ۲/BA۲» نیز که  یک و نیم برابر بیشتر از سویه اولیه اومیکرون سرایت پذیر است، در تقریبا نیمی از ایالت های آمریکا شیوع یافته است.

تقریبا نیمی از ایالت های آمریکا شیوع زیرسویه «بی ای ۲» را تایید کرده اند و تا روز جمعه شمار مبتلایان به این زیرسویه اومیکرون به ۱۲۷ نفر افزایش یافته است.

کشف احتکار ۸ میلیارد ریالی در ملکان
بیشتر بخوانیم

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا اعلام کرده است که هر چند «بی ای ۲» سهم خود را در فشار اولیه ناشی از شیوع سویه اولیه اومیکرون در برخی از کشورها افزایش داده است،  این زیرسویه هنوز در سطح پایین تری در آمریکا در حال گردش است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + هفت =