امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

چهار شهر کردستان رنگ قرمز کرونا به خود گرفت

دکتر بهروز اخوان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با روند کنونی افزایش آمار ابتلا و بستری بیماران، وضعیت استان طی چند روز آینده کاملا قرمز خواهد شد.

وی با بیان اینکه دهگلان تنها شهر زرد کرونا در استان است، افزود: دیگر شهرهای استان در وضعیت پرخطر بیماری قرار دارند  و در موج ششم کرونا، علاوه بر تسریع در اقدام برای واکسیناسیون، افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی به شدت الزامی است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: با گسترش سویه اُمیکرون در کشور و از سوی دیگر کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، تعداد بیماران استان روند افزایشی دارد.

دکتر اخوان یادآور شد: همچنان تاکید و توصیه بر این است که شهروندان در اسرع وقت نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود و فرزندانشان و نیز تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کنند.

وی با اشاره به لزوم تسریع در واکسیناسیون گروه‌های سنی پایین در استان اظهار داشت: با توجه به اینکه این گروه بیشتر از دیگر افراد در معرض ابتلا به اُمیکرون قرار دارند، والدین با واکسیناسیون فرزندانشان آنها را در برابر بیماری مصون کنند.

دکتر اخوان با بیان اینکه پیشروی موج ششم کرونا، امکان پوشش واکسیناسیون را هم کاهش می‌دهد، یادآور شد: مراجعه کنندگان به مراکز واکسیناسیون پایش می‌شوند و در صورت دارا بودن علایم سرماخوردگی امکان دریافت واکسن را نخواهند داشت و همین مساله کندی روند واکسیناسیون را در پی خواهد داشت.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: همه شهروندان باید از هر گونه تجمع، دورهمی و مراسم پرهیز کرده و نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی بی‌توجه نباشند.

مسابقات جهانی هندبال زنان؛ ایران مغلوب قهرمان بازی‌های المپیک شد
بیشتر بخوانیم

وی گفت: ۸۴.۵ درصد جمعیت استان دُز اول، ۷۱.۷ درصد نوبت دوم و ۲۷.۷ درصد هم تا کنون نوبت سوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا ظهر دیروز جمعه ۲۹ بهمن در کردستان یک‌ هزار و ۹۶۱ قربانی داشته است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − چهار =