امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

پژوهشگران جوان در مدارس حضور پیدا کنند

به گزارش خبرنگار علم و آموزش ایرنا، یوسف نوری در آیین افتتاحیه سال بین‌المللی علوم پایه برای پیشرفت پایدار که در سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی به صورت حضوری و مجازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری درباره علوم پایه می فرمایند این علوم باید گسترش پیدا کند و به عرف تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، آیین افتتاحیه سال بین المللی علوم پایه برای پیشرفت پایدار با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از کارشناسان در سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

سازمان جهانی یونسکو نوامبر سال ۲۰۱۹ در قطعنامه چهلمین کنفرانس عمومی خود، سال ۲۰۲۲  را سال بین‌المللی علوم پایه نامگذاری کرد.

هدف از این اقدام توجه بیشتر به اهمیت و نقش علوم پایه در درک و حل چالش‌­های اجتماعی، فنی  و علمی و تهیه نقشه راهی برای بهبود رفاه جهانی برای نسل‌های فعلی و آینده است.

سال ۲۰۲۲ به مناسبت ۱۰۰ سالگی جایزه نوبل که در سال ۱۹۲۲ به نیلز بوهر فیزیکدان دانمارکی به خاطر تحقیقات وی در ساختار اتم‌ها و تشعشعات ناشی از آنها تعلق گرفت و همچنین به مناسبت صدمین سالگرد تأسیس اتحادیه بین‌المللی فیزیک محض و کاربردی (IUPAP) به میزبانی کشور بلژیک در همین سال، به نام سال بین‌المللی علوم پایه نامگذاری شده است. 

ادامه دارد…

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

تولیت حضرت معصومه : درخت تنومند ارتش در نظام اسلامی رشد کرد
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =