امروز :۱۴۰۰-۰۹-۱۲

پلیس ۳۴ خودرو تندرو قاچاقچیان (شوتی) را در لارستان فارس توقیف کرد

مطلب دریافتی ایرنا حاکی است که سرهنگ داود امجدی در این باره اظهار داشت:چهارشنبه ۲۶ آبان ماموران در یک عملیات پلیسی و ضربتی موفق شدند ۳۴ دستگاه خودرو سواری تندرو (شوتی) ویژه حمل کالای قاچاق و اتباع بیگانه را در محورهای خاکی و فرعی لارستان- بندرعباس متوقف کنند.

فرمانده انتظامی لارستان بیان کرد: در بررسی انجام شده از وسایل نقلیه توقیفی،۲۶ قلم انواع لوازم خانگی از نوع تلویزیون، لباسشویی، اتوبرقی، ظروف آشپزخانه و جارو برقی قاچاق کشف شد و حدود ۸۵ نفر اتباع بیگانه غیرمجاز و فاقد کارت شناسایی نیز دستگیر شدند.

امجدی با بیان اینکه این خودروها برابر دستور مقام قضائی به مدت ۶ ماه در پارکینگ توقیف خواهند بود، گفت: ارزش کالاهای کشف شده برابر نظر کارشناسان ۲۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در این خصوص ۳۴ راننده قاچاقچی دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند، به شهروندان توصیه کرد: برای کاهش تصادفات جاده‌ای و برای حمایت از تولیدات داخلی و مبارزه با رواج بیکاری در جامعه که دستاورد عرضه انواع کالاهای خارجی و قاچاق است با پلیس همکاری کنند و هرگونه اطلاعات و اخباری را در این زمینه به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

جابه جا کنندگان غیر قانونی انسان و کالا با کندن صندلی ها و بالا بردن شاسی اتومبیل های سواری با شتاب فراوان در جاده ها رانندگی می کند که به این نوع سوداگری و خودروها شوتی گفته می شود.  

شهر لار مرکز شهرستان لارستان در ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز واقع است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

بازداشت ۱۴۰۰نفر و توقیف ۸میلیون دلار به‌دلیل شرط‌بندی در یورو ۲۰۲۰
بیشتر بخوانیم

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 1 =