امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۶

پشت پرده دعوتنامه جعلی یک ایجنت؛ تله گذاری دلال ها برای سرمربیان لیگ برتری

چند شب بعد از پایان لیگ برتر، در برنامه فوتبال برتر، محمدحسین میثاقی ادعایی مبنی بر پیشنهاد یک باشگاه از قبرس به محمد ربیعی برای سرمربی گری تیمی در لیگ این کشور را منتشر کرد خبری که در بسیاری رسانه ها از جمله طرفداری بازتاب داشت.

به گزارش طرفداری، در برنامه روز دوشنبه ۱۶ خرداد فوتبال برتر، محمدحسین میثاقی خبر از پیشنهاد باشگاه قبرسی برای جذب محمد ربیعی داد که این بخش از برنامه را در ادامه می بینید.

محمد ربیعی در واکنش به این خبر گفت:

این پیشنهاد ۲۵ روز پیش به دستم رسید و چون درگیر بازی های مس رفسنجان بودم، اصلا فرصت نکردم جواب بدهم. آن ها خواهان ملاقات حضوری بودند و من هم امکان این کار را نداشتم.

فردای آن روز، رسانه ها به این دعوتنامه پرداختند و تصویر نامه که اولین بار در برنامه فوتبال برتر به نمایش گذاشته شده بود، از طریق رسانه ها پخش شد. حال پیج اینستاگرامی فوتفان با بررسی نامه متوجه شده نام ذکر شده در انتهای نامه (dimitro mykhaylenko) به عنوان مدیر باشگاه پافوس، در اصل نام سرمربی سابق باشگاه است که تنها ۱۰۰ روز روی نیمکت تیم نشسته و مدیر باشگاه نیز شخص دیگری است. مرور اطلاعات در فضای مجازی صحت ادعای فوتفان را اثبات می کند. اما چرا باید نامه ای به این شکل برای سرمربی مس رفسنجان ارسال شود؟

اول باید بپرسیم نامه از کجا آمده است؟ یک ایجنت از اروپا به نام امین سلطانی (ساکن بریتانیا) که گویا در فوتبال قبرس و آذربایجان فعالیت دارد این نامه را برای محمد ربیعی ارسال کرده و خواهان ملاقات با او شده است. محمد ربیعی همانطور که پیش تر گفته بود درگیر بازی های لیگ بود و امکان قرار حضوری با آن ایجنت را نداشت.

حمیدرضا گرشاسبی: امیدوارم معجزه ای برای استقلال و پرسپولیس رخ دهد
بیشتر بخوانیم

مشخص نیست که این ایجنت چرا یک نامه احتمالا فیک را برای محمد ربیعی ارسال کرده و هدف اصلی اش چه بوده است اما مشابه این اتفاق را پیش تر هم در فوتبال ایران داشته ایم.

قبل تر علیرضا منصوریان و حتی پرویز مظلومی ادعا کردند پیشنهاد خارجی برای آنها آمده است. معمولا ایجنت ها با دعوتنامه غیرواقعی برای مربی یک هدف را دنبال می کنند. نزدیک شدن به سرمربی مورد نظر، تلاش برای نمک گیر کردن آنها و سپس ارائه پیشنهاد جذب چند گزینه خارجی به سرمربی. داخل ایران هم کم نیستند دلال هایی که با وعده های تیم بزرگ و پیشنهاد عالی، به مربی نزدیک می شوند و در مرحله بعد بازیکنان خود را به او می دهند!

بعید نیست که هدف ایجنت از ارسال دعوتنامه همین نزدیک شدن به سرمربی و دادن پیشنهاد جذب بازیکن خارجی باشد. به گفته نزدیکان محمد ربیعی، سرمربی مس رفسنجان، آن زمان به نامه این ایجنت توجه ای نکرد و به این دلیل که با مس رفسنجان قرارداد داشت، نامه رسیده را بی پاسخ گذاشت.

البته نزدیکان محمد ربیعی در تلاش برای تماس با امین سلطانی هستند تا از او دلیل این کار و واقعیت ماجرا را جویا شوند.

ایجنت مذکور و پیشنهاد خوانده راموس به سپاهان

البته این اولین بار نیست نام امین سلطانی در فوتبال ایران مطرح می شود. همین خرداد ماه بود که او از طریق استوری اینستاگرامی خوانده راموس را به سپاهان پیشنهاد داد. این ایجنت که نتوانست با محمدرضا ساکت قرار جلسه بگذارد از طریق اینستاگرام دست به کار شد و در یک استوری اینستاگرامی خطاب به مدیرعامل سپاهان خوانده راموس را برای سرمربی گری باشگاه پیشنهاد داد. طرفداری همان روز در مطلبی با عنوان سرمربی اسبق رئال مادرید به سپاهان پیشنهاد شد به این موضوع پرداخته بود.

خلاصه بازی تورینو ۱-۱ لاتزیو (سری آ - ۲۰۲۱/۲۲)
بیشتر بخوانیم

منبع سایت طرفداری

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − شش =