امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۱

پسربچه ۲ ساله ای که سیگار کشیدنش جهانی شد

به گزارش مجله خبری تی آرویان  به نقل از روزیاتو

آردی ریزال که اهل سوماترای اندونزی است، زمانی که تنها ۲ سال داشت عکس ها و فیلم هایش در حال شادمانه سیگار کشیدن منتشر شد و دنیا را شوکه کرد. این پسرک تپل در آن روزها ۴۰ نخ در روز می کشید. اما هفت سال بعد این پسر جوان با موفقیت اعتیادش را ترک کرد و در عکس های جدیدی که از وی منتشر شد، لاغرتر و خوشحال تر به نظر می رسید.

آردی که پیش از این ۳ بطری شیر پرچرب را در روز سر می کشید، حالا رژیمش تشکیل شده از ماهی تازه، میوه و سبزیجات. وی توضیح می دهد که ترک سیگار برایش بسیار دشوار بوده است. «ترک کردن سیگار خیلی برایم سخت بود. وقتی سیگار نمی کشم، مزه ی دهانم ترش می شد و سرم گیج می رفت. اما حالا خوشحالم. اشتیاق بیشتری دارم و بدنم حس تازه بودن دارد.»

پسر بچه‌ی 2 ساله اندونزیایی که فیلم سیگار کشیدنش جهانی شده بود: 7 سال بعد!

با مداخله دولت و مراقبت متخصصان، والدین آردی موفق شدند او را از سیگار بگیرند. دیانا، مادر آردی می گوید که وقتی سیگار را از جلوی دست او دور می کرده، بنا می کرده به پرخاش و لجبازی. او می گوید از این می ترسیده که پسرش به خاطر اعتیاد بمیرد. «آردی سرش را می کوبید به در و دیوار. دیوانه می شد و اگر بهش سیگار نمی دادیم، به خودش آسیب می زد.»

والدین آردی می گویند اعتیادش زمانی شروع شد که پدرش زمانی که تنها ۱.۵ سال سن داشت، اولین سیگار را به او داد.

راه‌های تشخیص آلزایمر | مجله سیب
بیشتر بخوانیم

پسر بچه‌ی 2 ساله اندونزیایی که فیلم سیگار کشیدنش جهانی شده بود: 7 سال بعد!

پس از ترک، علاقه ی آردی به هله هوله آن قدر سریع رشد پیدا کرد که پدر و مادرش مجبور شدند از یک متخصص تغذیه کمک بگیرند. اما حالا و با کمک متخصصین تغذیه، آردی از اعتیاد رهایی یافته و در مدرسه جزو شاگردهای زرنگ است.

بیشتر بخوانید:

خرید سیگار برای نسل های آینده نیوزیلند ممنوع می شود

وداع با غول دودی؛ پایان سیگار مارلبرو تا سال ۲۰۳۰

چیزهایی عجیب در مورد سیگاری‌ها که احتمالا نمی‌دانید

عوارض مرگبار سیگارهای الکترونیکی را بشناسیم


بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

منبع روزیاتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + پنج =