امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

پروازهای پاکستان به افغانستان از سر گرفته شد

به گزارش ایرنا از اردو پوینت، وزارت حمل و نقل و هوانوردی غیرنظامی دولت موقت طالبان جمعه شب اعلام کرد، خطوط هوایی آریانا افغانستان، خطوط هوایی بین‌المللی پی آی ای پاکستان و کام ایر اولین شرکت هواپیمایی تجاری خصوصی افغانستان پروازهای خود را از سر گرفته و با کاهش قیمت بلیط موافقت کردند.

بیانیه وزارت حمل و نقل طالبان در حالی منتشر می‌شود که پیش از این «پی آی ای» شرکت هوایی غیر نظامی پاکستان پس از هشدار طالبان نسبت به افزایش بی سابقه قیمت بلیت کابل- اسلام آباد، پروازهای خود به کابل را تعلیق کرد.

گروه طالبان به شرکت های هوایی پی آی ای پاکستان و «شرکت کام ایر» هشدار داده بود که اگر قیمت بلیت های خود بین کابل و اسلام آباد را مانند دوره پیش از تسلط طالبان بر کابل کاهش ندهد، به آنها اجازه پرواز نخواهد داد.

چند روز پیش رسانه‌های افغانستان گزارش دادند که قیمت بلیت هواپیمای پی آی ای یا شرکت هوایی پاکستان از ۱۵۰ دلار به ۲ هزارو ۵۰۰ دلار افزایش یافته و دولت پاکستان نیز مجوز پرواز شرکت کام ایر یا شرکت هوایی خصوصی افغانستان بین کابل و اسلام آباد را نیر لغو کرده است.

هرچند دولت پاکستان این ادعای رسانه ها را رد کرد اما مسئولان شرکت کام ایر تائیید کردند که دولت پاکستان به آنها اجاز نمی دهند وارد فرودگاه اسلام آباد شوند و مسئولان شرکت افزوده بودند که پاکستان قصد دارد پرواز بین کابل و اسلام آباد را در انحصار خود داشته باشد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

واکنش خطیب زاده به اظهارات همتای فرانسوی و تحریم جدید آمریکا
بیشتر بخوانیم

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 6 =