امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۵

وزیر اشاد: برنامه حمایت از هنرمندان در مرحله اجرا قرار گرفته است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست با هنرمندان هنرهای تجسمی که چهارشنبه شب برگزار شد، درجمع خبرنگاران درباره حمایت از هنرمندان آسیب‌دیده از مشکلات کرونا گفت: شأن هنرمندان بالاتر از این است که بخواهیم مباحث را به کمک‌های جزیی تقلیل بدهیم؛ به عنوان دولت وظیفه داریم همانند سایر اقشار جامعه که در این مدت کرونا دچار افت فعالیت عمومی شدند تلاش کنیم بخشی از این مسائل و مشکلات جبران شود.

وی ادامه داد: به همین خاطر دولت، برنامه‌ حمایتی را در دستور کار خود قرار داده است که با عنایت ویژه رئیس جمهور، خارج از روال متداول به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته‌های قبل تخصیص داده شد و هم اکنون در مرحله اجرا قرار گرفته است. سازمان برنامه و بودجه با سرعت خوبی این مساله را اجرایی کرده است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر اینکه نباید حمایت از هنرمندان را به مباحث جزئی تقلیل داد اظهار داشت: هنرمندان مخصوصا در استان‌ها با تعطیلی مراکز فرهنگی دچار مشکلات مضاعف شده‌اند که در تلاش هستیم رفع مشکلات آن‌ها را انجام بدهیم و این مسائل را جبران کنیم. در همین خصوص در حوزه معاونت‌ها و صندوق اعتباری هنر فعالیتی آغاز شده که ان شاءالله شاهد خواهیم بود که بتوانیم بخشی عمده ای از مشکلات ناشی از کرونا را پشت سر بگذاریم. 

وی افزود: تلاش می‌کنیم که فعالیت فرهنگی هنری با تکمیل واکسیناسیون به تدریج به حالت عادی برگردد و مشکلات ماه‌های اخیر را پشت سر بگذاریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تداوم برگزاری نشست‌های تخصصی با هنرمندان گفت: تلاش خواهیم کرد با هنرمندان همه‌ حوزه‌های هنری جلسات گذاشته بشود تا حرف‌های هر حوزه را از خودشان بشنویم و بخش عمده ای از پیشنهادهایی را که قابلیت اجرایی دارد به مرحله اجرا برسانیم.
وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم در یک زمان بسیار نزدیک مشکلات حل بشود تا نشاط و امید در جامعه‌ی هنری ما تقویت شود که قطعا اثر آن را در فضای عمومی کشور هم شاهد خواهیم بود.

نگارستان ایران مهیای استقبال از رییس جمهور مردمی
بیشتر بخوانیم

اسماعیلی در پاسخ به پرسشی درباره جامانده‌ها از فهرست مسکن خبرنگاران گفت: من در این رابطه جلسه‌ای را در دفتر خودم با معاون محترم وزارت راه و شهرسازی برگزار کردم. مشکلی وجود داشت که توانستیم حل کنیم. رئیس جمهور محترم دستورشان این است که از اقدامات بگوییم و نه از کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم. منتظر هستیم که این مساله به نتیجه روشنی برسد. هر کاری انجام دهیم برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه است. ما هیچ تمایز و تبعیضی را قائل نیستیم و امیدواریم هیچ صاحب حقی از قلم نیفتد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − چهار =