امروز :۱۴۰۰-۰۷-۳۰

وزارت خارجه آمریکا: خواهان گشودن کانال های ارتباطی با مسکو هستیم

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد مذاکرات با روسیه درباره عادی شدن فعالیت هیات های دیپلماتیک به نتیجه برسد.

وی تصریح کرد که دو طرف با هدف حل اختلاف‌ها در مورد تعداد کارکنان و گستره فعالیت‌ های سفارت ‌خانه ‌های خود توافق کرده‌اند دور تازه‌ای از گفت‌وگوها را از سربگیرند.

ویکتوریا نولاند معاون وزیر خارجه آمریکا که به مسکو سفر کرده است با سرگئی ریابکوف همتای روسی خود دیدار و گفتگو کرد.

وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد در این دیدار از طرف روسیه تأکید شد که اقدامات خصمانه ضدروسی بی پاسخ نخواهد ماند.

در  بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که آمریکا به رویکردی واقع بینانه که متضمن ایجاد روابط با روسیه بر مبنای برابری و در نظر گرفتن منافع طرفین باشد، نیاز دارد.

این بیانیه افزود: از طرف روسیه تأکید شد که “اقدامات خصمانه ضدروسی بی پاسخ نخواهد ماند، اما مسکو به دنبال تشدید بیشتر نیست. ما پیشنهاد می کنیم که همه محدودیت هایی را که در چند سال گذشته در هر دو طرف وضع شده بود برداریم.”

با روسیه برای بازگشت مشترک متقابل به تعهدات برجامی توافق داریم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنانش با تکرار ادعاهای خود علیه برنامه هسته ای صلح آمیز ایران گفت در مورد بازگشت مشترک متقابل به تعهدات برجامی، ما با روسیه توافق داریم.

وی مدعی شد که  با توجه به این توافق ما در فرصت های مختلف در مورد اطمینان از اینکه ایران هیچگاه به سلاح اتمی دست پیدا نکند، صحبت کرده ایم.

ند پرایس در مورد نفوذ منطقه ای ایران نیز ادعاهای واشنگتن را تکرار و بدون اشاره به فعالیت های بی ثبات کننده واشنگتن و رژیم اسرائیل در منطقه، ادعا کرد کرد که فعالیت های منطقه ای ایران عامل بی ثبات کننده است.

موافقت رهبرانقلاب بادرخواست در حکم شهید تلقی شدن نوجوان فداکار ایذه‌ای
بیشتر بخوانیم

 این خبر در حال تکمیل است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =