امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۸

واکنش دراگان اسکوچیچ به درگذشت اوسیم!

به گزارش طرفداری، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران به دلیل درگذشت یکی از تئوریسن های فوتبال دنیا که به شدت به او علاقه مند است، متن احساسی و زیبایی در صفحه فیس بوک خودش که دو سال قبل منتشر کرده بود را بازنشر کرد.

اسکوچیچ نوشت: به محض ورود به بوسنی و هرزگوین، روزنامه نگاری از من پرسید: “دوست داری کدام یک از چهره های فوتبال را ببینی؟”

اسطوره  بوسنی و هرزگوین؟ بدون معطلی جواب دادم: « ایویتسا اوسیم!» او که اکنون ۷۹ سال سن دارد، از جمله سرمربی تیم ملی ژاپن بود و به عنوان سرمربی به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتبال ۱۹۹۰ رسید.

روز بعد از بازی، روزنامه نگار بوسنیایی گوشی تلفن همراهش را به من داد. آن طرف خط ایویتسا اوسیم، بزرگترین حکیم فوتبال در این منطقه بود. چهل دقیقه مکالمه ما در یک لحظه گذشت، او مرا نصیحت کرد. من دلتنگی او را نسبت به شغل مربیگری و عشق بی پایانش به بازی فوتبال را احساس کردم.

متن احساسی و کم نظیری که سرمربی تیم ملی ایران در فضای مجازی منتشر کرد/ او من را از سارایوو بدرقه کرد

تعبیر مارکو توماس در کتاب ایویتسا اوسیم:

من دوست دارم درست مثل او باشم – یک معلم – که آنچه را که دیگران دوست دارند بشنوند نمی گوید و توده ها را راضی نمی کند. همه چیزهایی که اکنون در زمان فریبکاران به سختی یافت می شود.

پس از گفتگو، من تحت تاثیر قرار گرفتم. هیچ راهی وجود نداشت که بتوانم آن را از سرم بیرون بیاورم.

هنگام بازگشت، زمانی که به فرودگاه رسیدم، با کتابی در مورد اوسیم مواجه شدم. انگار می خواست مرا از سارایوو بدرقه کند. چه تجربه ای!

حمید درخشان: کره جنوبی را نبریم، خیلی کار بزرگی نکرده ایم
بیشتر بخوانیم

منبع سایت طرفداری

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =