امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

نماینده مجلس: روز قدس سمبل وحدت آزادیخواهان جهان علیه صهیونیست‌هاست

رحمت الله نوروزی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت : در روز قدس همه حق جویان و رهروان آزادی در سراسر عالم در یک صف واحد برای نمایش همدلی با ملت ستمدیده فلسطین وارد میدان می شوند.

وی افزود: در ده ها کشور جهان ، شیعه و سنی ، مسیحی  و حتی یهودیان در روز قدس یک صدای واحد سر می دهند، ندای تظلم خواهی ملت رنجدیده فلسطین به اشکال مختلف به نمایش گذاشته می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این باور که اسرائیل یک کشور غیرقانونی است، در آینده نزدیک به یک فرهنگ عمومی تبدیل می شود و همین فرهنگ در نهایت این رژیم اشغالگر را از سرزمین مسلمانان محو خواهد کرد.

نوروزی تصریح کرد : نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، نشانه تدبیر و دوراندیشی حکیمانه امام راحل(ره) برای زنده ماندن مساله فلسطین در یادها و تبدیل روزی خاص به صحنه دادخواهی و انفجار خشم عمومی مستضعفان و محرومان عالم، علیه استکبار و صهیونیزم بین‌الملل است.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی گفت : حمله ددمنشانه روزهای اخیر رژیم اسرائیل به نمازگزاران مسجد الاقصی و مبارزان مقاومت فلسطین نشانگر این است که صهیونیست ها احساس خطر کرده و به وحشت افتاده و مرگ رژیمشان را نزدیک می بینند.

وی ادامه داد:‌ حکام صهیونیستی در تلاش هستند تا خود را از گردابی که مسلمانان فلسطینی برایشان ایجاد کرده اند به نوعی رهایی بخشند.

به گزارش ایرنا ، روز قدس یکی از مناسبت‌های راهبردی مسلمانان در جهان اسلام به شمار می‌آید که با هدف حمایت از مردم مظلوم فلسطین و به وسیله امام خمینی(ره) و یکسال پس از پیروزی انقلاب اسلامی نامگذاری شد.

تلاش مسوولان خراسان رضوی برای پایان دادن به پدیده گردوغبار در سرخس
بیشتر بخوانیم

امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، راهپیمایی روز قدس در ایران و سراسر جهان اسلام برگزار می شود.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 4 =