امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۱

نقاش‌زاده: سینمای ایران نیازمند مراقبت و مهربانی است

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، مسعود نقاش‌زاده در اختتامیه این رویداد سینمایی که عصر امروز (جمعه، ۲۲ بهمن) در برج میلاد برگزار شد، گفت: سینمای ایران در دو سال گذشته از ویروس کرونا آسیب سختی دید و عزیزانی را از دست داد. با این حال علیرغم محدودیت های ایجاد شده ناشی از این ویروس، سینماگران ایرانی کمر همت بستند و چرخ سینمای ایران را در حال گردش نگاه داشتند.

وی افزود: سینمای ایران در چهلمین جشنواره فیلم فجر به درخت تناوری تبدیل شده که شاخه های جوان و پرباری از آن سربرآورده اند. در این دوره از جشنواره من و همکارانم به قدر وسع کوشیدیم تا رویه ها را استانداردسازی کنیم و از آغاز گام هایی را برداریم تا برای همه کسانی که با جشنواره سروکار دارند، برنامه ریزی روشن تری باشد.

دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر تصریح کرد: ما برای ارتقای جشنواره نیازمند آینده نگری و کلان نگری هستینم البته بر قانون گرایی هم تاکید داشتیم از ابتدا تمام تلاشمان این بود تا مطابق ایین نامه عمل کنیم، فیلم ها را براساس آیین نامه پخش کردیم و در راستای سیاست عدالت فرهنگی طنین جشن انقلاب از طریق نمایش فیلم های سینمای ایران شنیده شد. با وجود دشواری های ناشی از کرونا همکاران ما در مقابل تهدیدها و ناامیدیها با تمام توان تلاش کردند کار را درست انجام دهند.

مماشات و مصلحت اندیشی مشکلات ما را حل نمی‌کند

نقاش زاده در ادامه خاطرنشان کرد: باید مسائل و مشکلات و چالش ها را چه در سینما چه در جشنواره بازشناسی کنیم و برای آنها راهکار پیدا کنیم. گاه برای اصلاح برخی رویه ها باید رنج هایی را هم تحمل کنیم. مماشات و مصلحت اندیشی مشکلات ما را حل نمی‌کند باید سرسختانه با نواقص کار خود روبه رو شده و برای رفع آنها تلاش کنیم. ما به اندازه وسعمان در این راه قدم برداشتیم.

خیر مهابادی ۴.۵ میلیارد ریال برای ساخت کتابخانه‌ای روستایی هزینه کرد
بیشتر بخوانیم

وی در پایان گفت: این سینما نیاز به مراقبت و مهربانی دارد. باید با هم مهربان تر باشیم و قدر فرهنگ ارجمند این سرزمین را بدانیم. حیف است مهر را در دل نپروریم.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + چهارده =