امروز :۱۴۰۰-۰۷-۳۰

نفر به نفر، خط به خط با حریف تیم ملی / کره جنوبی با تمام قوا!

تیم های ایران و کره از ساعت ۱۷ روز سه شنبه به مصاف هم می روند تا حساس ترین بازی گروه اول دور نهایی رقابت های انتخابی جام جهانی را برگزار کنند و حالا پیش از این بازی ترکیب احتمالی تیم کره جنوبی را بررسی می کنیم.

به گزارش طرفداری، پائولو بنتو در مجموع سه دیدار از ۲۱ بازیکن استفاده کرده و به صورت میانگین در هر بازی تقریبا ۳ تعویض انجام داده است. غالبا تعویض های این سرمربی در بازه دقیقه ۵۵ تا ۶۰ بوده که ۵ تعویض از ۱۰ تعویض سه بازی اخیر را به خود اختصاص داده است و اکثر این تعویض ها در خط میانی تیم بوده است. ۶ تعویض مربوط به این پست بوده است.

بنتوی پرتغالی در این سه دیدار کمترین تغییر را در خط دفاعش داشته که فقط یک تعویض و آن هم در بازی اول در پست دفاع چپ بوده که یانگ لی را به جای کیم مین هوان آورده است.

به احتمال زیاد در دیدار مقابل ایران هم بنتو در بازه دقیقه ۵۵ تا ۶۰ حداقل یکی دو تعویض را انجام می دهد.

کیم سونگ (۲۷۰ دقیقه)

با توجه به بازی های گذشته و روال سالیان اخیر روز سه شنبه در شرایط عادی قطعا کیم سونگ یونگ درون دروازه تیم ملی کره جنوبی می ایستد.

کیم مین جائه (۲۷۰ دقیقه)

کیم یانگ گون (۲۷۰ دقیقه)

هانگ چول (۲۷۰ دقیقه)

کیم مون هوان (۵۸ دقیقه)

یانگ لی (۲۱۲ دقیقه)

در سه بازی اخیری که کره جنوبی مقابل عراق، لبنان و سوریه، بنتوی پرتغالی در پست مدافعان میانی و کناری از ۵ بازیکن استفاده کرده است. قلب خط دفاعی این تیم هیچ تغییری را تجربه نکرده و کیم مین جائه و کیم یانگ گون بازیکنان تیم ملی کره در قلب خط دفاعی هستند.

صبحانه ورزشی ۱۴۰۰/۷/۲۲؛ گیشه مطبوعات داخلی / سرگردانی در فرودگاه
بیشتر بخوانیم

تنها تغییری که کره ای ها در این پست داشته اند، مربوط به پست دفاع راست است که در بازی اول مقابل عراق، کیم مون هوان ۵۸ دقیقه برای کره بازی کرد و در بقیه بازی ها یانگ لی به عنوان دفاع راست بازی کرد.

پست دفاع چپ نیز در هر سه بازی در اختیار هانگ چول بوده است.

هو جون سو  (۶۴ دقیقه)

هوانگ این بئوم (۲۶۵ دقیقه)

لی جائه سونگ (۱۷۵دقیقه)

اون چانگ هون (۵۳ دقیقه)

نام تائه هی (۴۴ دقیقه)

لی دونگ جیونگ (۵۸ دقیقه)

سی جونگ یو  (۱ دقیقه)

یونگ یانگ وو  (۹۰ دقیقه) 

بنتوی پرتغالی در این منطقه برای سه جایگاه از ۸ بازیکن استفاده کرده است و از این ۸ بازیکن نام تائه هی در لیست بازی با ایران حضور ندارد و در دیدار با ایران هوانگ این بئوم، لی جائه سونگ و یونگ وو یانگ به احتمال زیاد چیدمان سه هافبک میانی این تیم را مقابل ایران تشکیل می دهند البته این احتمال وجود دارد که هیونگ مین سون به عنوان مهره پشت مهاجم بازی کند و یکی از این سه بازیکن نیمکت نشین شود که به احتمال زیاد یونگ وو یانگ خواهد بود. هوانگ این بئوم در این جمع ۸ نفره بیشترین دقایق بازی را داشته و لی جائه سونگ هم تقریبا مهره اصلی محسوب می شود.

البته خود لی جائه سونگ هم در بازی مقابل سوریه که بازی آخر کره بود به عنوان یار تعویضی دقیقه ۵۶ به جای سانگ مین کیو به عنوان یار تعویضی وارد شد که در پست وینگر چپ بازی می کرد.

مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ رویاپردازی آلبانی و اسکاتلند
بیشتر بخوانیم

هیونگ مین سون (۱۸۰ دقیقه)

سانگ مین کیو (۱۴۶ دقیقه)

هی چان هوانگ (۲۱۲ دقیقه)

نا ساگ هو (۵۸ دقیقه)

اگر هیونگ مین سون در پست پشت مهاجم برای کره بازی نکند که احتمالش هم کم نیست در این پست بنتو قطعا از سون و هی چان هوانگ استفاده می کند. در صورتی هم که سون پشت مهاجم بازی کند، سانگ مین کو در پست وینگر راست بازی می کند.

  • مهاجمان:
  • هوانگ اوی جو (۲۴۹ دقیقه)
  • لی دونگ جون (۲۱ دقیقه)
  • جو کیو سانگ (۴۶ دقیقه)

بعید است کسی به غیر از هوانگ اوی جو، مهاجم بوردوی فرانسه برای کره در نوک حمله بازی کند و با توجه به بازی های گذشته پیش بینی بازیکن کره در این پست سخت نیست. او نفر اول اصلی کره در این منطقه است و دقایق بازی اش هم تفاوت زیادی با بقیه دارد. اختلاف سطح این مهاجم بوردو با دو مهاجم دیگری که در کره بازی می کنند، زیاد است. کره جنوبی یک مهاجم در فاینورد هم دارد که برای دو بازی با سوریه و ایران دعوت نشده است.

ترکیب احتمالی کره جنوبی مقابل ایران:

  • دروازه بان: کیم سونگ یونگ
  • مدافعان: چول هونگ، کیم یانگ گون، کیم مین جائه و یانگ لی
  • هافبک ها: هوانگ این بئوم، لی جائه سونگ، هیونگ مین سون (پشت مهاجم)
  • مهاجم و وینگر ها: هوانگ هی چان، هوانگ اوی جو و سانگ مین کیو

کره جنوبی با ۲۷۰ دقیقه بازی و ۳ گل زده و یک گل خورده و  ۷ امتیاز به ایران آمده است. در این ۳ بازی ۲۱ بازیکن برای کره ای ها بازی کرده اند که از این ۲۱ نفر، تنها یک بازیکن به تهران نیامده است. تقریبا کره جنوبی با تمام قوا برای بازی با ایران در تهران است. 

منچسترسیتی ۰-۰ ساوتهمپتون؛ نیمه اول
بیشتر بخوانیم

این تیم در ۳ بازی خود، ۶ بازیکن ثابت داشته است. یک دروازه بان و سه مدافع تمام ۲۷۰ دقیقه را برای این تیم بازی کردند، یک هافبک ۲۶۵ دقیقه حضور داشته، یک مهاجم ۲۴۹ دقیقه در ترکیب بوده است. علاوه بر این ۶ نفر، سون یک بازی غیبت داشته و در دو بازی دیگر بدون تعویض، ۱۸۰ دقیقه در زمین بوده و هی چان هوانگ و یانگ لی هم که دقیقه ۵۸ بازی اول به زمین آمدند، بعد از آن به بازیکن ثابت تیم تبدیل شده و دیگر از ترکیب خارج نشده اند.

 

بیشتر بخوانید:

تاکتیک بنتو پرتغالی نفوذ ناپذیر نیست؛ نبض بازی دست پست ۶ و ۸ | آنالیز کره جنوبی

آشنایی با لژیونرهای کره جنوبی؛ از لوشامپیونا و بوندسلیگا تا لیگ انگلیس

منبع سایت طرفداری

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =