امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۸

نجات جان ۱۷ خدمه شناور پانامایی توسط شناورهای ایرانی

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان بنادر و دریانوردی، «نادر پسنده» گفت: کشتی تانکر گلدن تری (Golden Tree) تحت پرچم کشور پاناما و مالکیت کشور چین، بعد از ظهر ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ در ۳۰ مایلی جنوب بندر دیر دچار آتش‌سوزی در موتورخانه شد و ضمن اعلام اضطرار از نزدیک‌ترین مرکز هماهنگی نجات دریایی، درخواست کمک کرد.  

وی ادامه داد: به محض دریافت پیام اضطرار و با وجود وضعیت نامناسب دریا و وجود امواج بزرگ، واحدهای جستجو و نجات دریایی و شناورهای آتشخوار با نیروهای متخصص عازم منطقه شدند و ۱۷ نفر از خدمه شناور دچار سانحه با ملیت‌های مختلف از خطر احتمالی سرایت حریق به محموله خطرناک کشتی، نجات داده شده و به بندر دیر منتقل شدند.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه فرمانده و دو نفر از خدمه نیز جهت مشارکت در عملیات اطفا حریق موتورخانه کشتی در شناور مضطر باقی ماندند، خاطرنشان کرد: هم اکنون شناورهای جستجو و نجات و شناورهای آتشخوار دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در منطقه حاضر هستند و طبق گزارشات دریافت شده از فرمانده شناور مضطر، حریق به صورت کامل اطفا و کنترل شده است.  

پسنده ادامه داد: علاوه بر این، خدمه شناور مضطر پس از دریافت مراقبت‌ها و خدمات لازم، در حال بازگشت به شناور خود هستند تا شناور پس از تعمیرات لازم بتواند به سفر خود ادامه دهند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

نامه ایران به دبیرکل سازمان ملل در پی ترور بزدلانه شهید حسن صیاد خدایی
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − سیزده =