امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

ناگفته‌ها، از ایران!

در تجربه‌ی زیست به عنوان یک ایرانی، هرکدام از ما انبوهی از خاطرات و تجربه‌ها درباره‌ی سوتفاهم‌ها، اطلاعات اشتباه و گاه‌خنده‌دار و قضاوت‌های ناعادلانه درباره‌ی وطن و زادگاهمان ایران داشته‌ایم. گاهی این سوتعبیرها به خاطر عملکرد دولتمان در داخل بوده و گاهی ایران عزیزمان قربانی بازی‌های سیاسی بین‌المللی و هجمه‌های رسانه‌ای بوده. دلیل آن هر چه که باشد، پیکر پاره‌پاره‌ی وطن‌مان مانده و انبوهی از سو‌تفاهم‌ها در میان مردم جهان درباره‌ی آن.

از زمان بحران گروگانگیری در دهه‌ی هشتاد گرفته تا بحران هسته‌ای و مسائل منطقه‌ای، نام کشورمان با انبوهی از اخبار و تحلیل‌های سیاسی و منفی همراه بوده است. همیشه به عنوان یک ایرانی این دغدغه را داشته‌ام که به دوستان، طرف‌های تجاری و حتی مخاطبین عادی غیرایرانی‌ام بگویم که همه‌ی مشکلات سیاسی و درگیری‌های مربوط به قدرت حتی اگر درست، ولی وطنِ دوست‌داشتنی ما خیلی فراتر از این هاست.

ایران‌ِ ما به مهربانی سفره‌ی عشایر مهمانوازی است که تو را نشناخته‌ به سیاه‌چادرشان دعوت می‌کنند و از تو پذیرایی می‌کنند، به زیبایی ساحل نقره‌ای هنگام وقتی آفتاب بر آن می تابد، به شادمانی مردمانش وقتی خداداد عزیزی آن گل سرنوشت‌ساز را می زند و به رواداری مردمش است که ترک و لر عرب و پارس و ترکمن و… در کنار هم به درازای تاریخ زیسته‌اند.

پروژه‌ای متولد می شود!
پروژه‌ای متولد می شود!

شروع داستان IranUntold!

تصمیم گرفتیم که در این داستان پیچیده منفعل نباشیم! در کنار همه‌ی تلخی‌های این روزها از تحریم و ناکارآمدی گرفته تا مشکلات اقتصادی و اجتماعی، به همت جمعی از دغدغه‌مندان و علاقه‌مندان ایران پروژه‌ای شکل گرفت برای معرفی بهتر ایران به مردم جهان. برای معرفی آنچه ایرانی است ، جذاب است و ناگفته مانده. از بشکن زدنمان در هنگام شادی گرفته، تا حماسه‌ی شاهنامه و زبان فارسی تا چای نوشیدنمان! خواندن روایت آقای رامین ربیعی از ایده‌ی شکل‌گیری این پروژه در ابتدای راه هم به شدت جذاب است. https://vrgl.ir/SQbPR

این پروژه مستقل، بی طرف، خصوصی و بدون وابستگی به هیچ سیاست و یا عقیده خاصی می‌باشد و فقط با هدف ترویج ایران و هر آنچه ایرانیست شکل گرفته.

چایی! اولین مستند بلند IranUntold!
چایی! اولین مستند بلند IranUntold!

چای، اولین مستند بلند ما!

اکنون که نزدیک به یک‌سال از شروع این مسیر جذاب گذشته پس از تولید و تهیه‌ی چندین ویدیوی اختصاصی کوتاه درباره‌ی ایران، اولین مستند بلندمان با موضوع چای و تاریخ جذاب آن در ایران منتشر شده. در تولید این مستندِ کوتاه “یارا علم‌جویی” مجری مشهور ایرانیِ AJ+ با ما همکاری داشته و امیدواریم این شروع در تهیه‌ی مستند‌های کوتاه از ناگفته‌های جذاب ایران، شروعی ماندگار و قوی باشد!

این مستند جذاب را از لینک زیر در کانال یوتوب ما ببینید: https://youtu.be/8L8fEWLMA7E

IranUntold because Iran is Untold
IranUntold because Iran is Untold

نکته‌ی جذابِ مستند چای برای ما، مشارکت یکی از برندهای معتبر چای ایران، چای فومنات، به عنوان حامی مالی این مستند بوده است. پروژه IranUntold تابحال تماما با هزینه‌ی شخصی موسسین آن به پیش رفته و اکنون افتخار می‌کنیم که برند‌ها و کسب‌ و کارهای معتبر کشورمان علاقه‌دارند تا با ما در این رسالت بزرگ برای شناساندن ایرانِ جذابِ ناگفته به مخاطبین خارجی همراه باشند.

کتاب ها موجوداتی شگفت انگیز ۹
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 1 =