امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۱

مقام طالبان: آمریکا از نگاه نظامی در افغانستان شکست خورده است

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا از طلوع نیوز، ستانکزی در همایشی در کابل با تاکید براینکه ایالات متحده نباید در امور داخلی افغانستان مداخله کند، افزود: اما در میدان سیاست، اقتصاد، تبلیغات و اطلاعات آنها هنوز هم با ما در جنگ هستند.

او ادامه داد: آمریکا در سال ۲۰۰۱ در روشنی روز به افغانستان حمله کرد اما در حدود ساعت ۱۲ و در تاریکی شب از کشور ما گریخت.

ستانکزی در ادامه هشدار داد که هر گاه کشوری بخواهد به افغانستان نگاه بد بکند، آنان برای دفاع از خاک خود توانایی چهل سال جنگ دیگر را هم دارند.

این مقام بلند پایه طالبان همچنین به موضوع مسدود شدن ذخایر ارزی این کشور اشاره کرد و افزود: مسدود شدن ذخایر ارزی افغانستان از سوی ایالات متحده یک اقدام ظالمانه است.

ستانکزی تاکید کرد: ما باز هم به تمام کشورهای جهان و به خصوص آمریکا می‌گوییم که در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند و بگذارند که افغان‌ها خودشان نظام، حکومت و اقتصادشان را بسازند.

وی در ادامه کمک‌های بشردوستانه جهان برای افغانستان را کافی ندانست و تصریح کرد این کمک‌ها حتی یک درصد از چالش‌های کنونی کشور را حل نکرده است.

او همچنین از کشورهای همسایه افغانستان خواست در این شرایط حساس، مرزهای خود را به روی افغان‌ها باز نگه دارند تا به گفته وی داد و ستد و بازرگانی انجام شود.

در همایش کابل دیگر مقام‌های طالبان جلوگیری از تفرقه افکنی و اعتماد سازی میان اقوام کشور و نیز چگونگی سازش با جهان را از چالش‌های بزرگ در برابر طالبان عنوان کردند.

خرید سال نو در بازار تجریش
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 9 =