امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

معاون سیاسی استاندار کردستان: نیاز امروز جامعه استفاده از علم برای رفع مشکلات است

به گزارش ایرنا، مهدی رمضانی روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری کردستان، اظهار داشت: اتفاقات خوبی در عرصه علوم نو و جدید به وقوع پیوسته که در اوج تحریم های خارجی و برخی ناکارآمدی‌های داخلی رتبه‌های جهانی قابل توجهی کسب کردیم.

وی با بیان اینکه رشد علمی کشور نباید متوقف شود و باید شتاب بیشتری بگیرد، افزود: ائمه اطهار (ع) دستیابی به علم را مایه اقتدار اعلام کردند که اگر غیر از این عمل کنیم، دشمن پیشرفت کشور هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نیاز قطعی کشور به علم و دانش، ادامه داد: پارک علم و فناوری در تجاری سازی علم و تبدیل علم به خلق ثروت برای انتفاع جامعه، کارهای خوبی انجام داده است.

رمصانی یادآور شد: مساله محوری در حوزه علم و فناوری از تاکیدات رهبری است که جامعه نخبگان با رصد، احیا و اولویت بندی مسائل جامعه، باید برای آن چاره اندیشی کنند که در این صورت می شود پیشرفت را به چشم دید.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر توجه بخش حاکمیتی به بخش علم و فناوری بیشتر شده است، اضافه کرد: ترویج گفتمان نوآوری از مسائل مهمی است که پذیرش آن در مراکز دانشگاهی می‌تواند رویکرد جامعه علمی را به سمت عمل و تجاری سازی علم تبببن می کند، بنابراین تقویت این رویکرد باید به سمتی برود که مدرک‌گرایی جای خود را به منشا اثر جدی بدهد و همه دانشگاهیان و حتی دانش‌آموزان به سمت علم کاربردی ترغیب شوند.

سفیر اوکراین: اتحادیه اروپا به لهستان برای میزبانی از پناهجویان باید کمک کند
بیشتر بخوانیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: آفرینش علمی هم متفاوت از حوزه علوم روز است که در غرب تولید شده و هرآنچه کار شود اضافاتی بر آن بوده و این مساله ارزشمندی است، لذا باید به سمت خلق علم حرکت کرد و کار بسیار قابل توجهی انجام شده که این مهم در ظرفیت علمی کشور و نخبگانی کردستان وجود دارد.

رمضانی بر لزوم ارتباط علم و صنعت و دانشگاه تاکید کرد و گفت: با حمایت همه جانبه از مجامع علمی تمام تلاش خود را برای رفع دغدغه دانشگاهیان به کار خواهیم گرفت و از این ظرفیت برای پشرفت و تعالی کردستان حتما استفاده خواهیم کرد.

وی رسالت جامعه دانشگاهی را رشد شتاب علمی استان دانست و افزود: امنیت پایدار از رهیافت اقتصاد مولد و درون‌زا تامین می‌شود که با تقویت اقتصاد ثبات سیاسی و امنیت پایدار و مردم پایه تامین می‌شود و پشتبانی علمی را لازم دارد.

در این آیین، حامد قادرزاده به عنوان رییس پارک علم و فناوری کردستان معرفی و از خدمات خالد سعیدی تقدیر شد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 2 =