امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

معاون استاندار فارس : رضایت نسبی از خدمات به گردشگران نوروزی در فارس بدست آمده است

مهندس محمد فرخ زاده روز شنبه در آیین افتتاح مجتمع خدمات رفاهی گل دشت مهر بوانات با تأکید بر جهت دهی اقتصاد استان از بخش کشاورزی به گردشگری به دلیل کمبود منابع آبی موجود، بیان کرد: جمعیت ۱/۶ میلیارد نفری مسلمانان در بیش از ۱۰۰ کشور جهان و سرعت رشد جابجایی گردشگران مسلمان ایجاب می کند تا از ظرفیت های مناسب گردشگری حلال و اسلامی در جهت رشد  گردشگری بهره ببریم.

گردشگری سومین صنعت درآمدزا و صنعتی پاک محسوب می‌شود لذا برای بهره‌وری بیشتر از این صنعت باید نگاه دانش‌بنیان به آن داشته باشیم.

 
معاون گردشگری استان ایجاد درآمد پایدار را عامل مهمی در توسعه روستاها، کاهش مهاجرت و حاشیه نشینی در شهرها دانست و افزود: روستاهای ما صرفا ذخیره گاهی به جهت تولیدات کشاورزی نیست، به همین روی اگر روستائیان به سمت گردشگری روی آورند به طور یقین با این روش می‌توانند درآمد پایداری را برای خود و روستا به ارمغان آورند.

مهندس فرخ زاده ضمن تصریح تمرکز بر اتمام طرح های گردشگری نیمه تمام، متوقف شده در استان عنوان کرد: نهضت سرمایه‌گذاری باید در استان فارس راه بیفتد و لازم است با تعامل بخش خصوصی در حوزه شهری و برون شهری اتفاقات خوبی رقم زده شود.

معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس در پایان افزود: با مدیریت منسجم و متمرکز و با اتکا بر ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و منابع موجود می توانیم تحرک مناسبی به خدمات گردشگری در سطح استان ببخشیم.

بوانات در فاصله ۲۳۱ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

لطیفی: مجیدی باید در استقلال بماند/الهلال را بزرگ کرده بودند
بیشتر بخوانیم

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =