امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۶

مشهد می تواند به یکی از مقاصد سرمایه گذاران ژاپنی تبدل شود

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، “ماتسوئو هیروتاکا” روز چهارشنبه در دیدار با مدیران ارشد شهری مشهد افزود: با توجه به سابقه همکاری های مشترک در حوزه پسماند، امیدواریم بتوانیم با همراهی شهرداری مشهد در زمینه توسعه فناوری و انتقال دانش روز دنیا به متخصصان شهری زمینه های همکاری مشترک را چند برابر کنیم.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: همکاری های مدیریت شهری در مشهد با سازمان همکاریهای بین المللی ژاپن از سال ۲۰۰۹ تاکنون ادامه دارد.

علی نجفی افزود: طی سال های اخیر با توسعه همکاری‌ها در زمینه مدیریت پسماند و انتخاب سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد به عنوان مرکز آموزش در زمینه پسماند با همکاری جایکا ژاپن، مدیریت شهری این کلان شهر از جایگاه بسیار خوبی در غرب آسیا برخوردار شده و دوره های تخصصی و متنوعی برای متخصصان حوزه پسماند در کشورهای همسایه برگزار کرده است.

وی ادامه داد: احداث  لندفیل مهندسی بهداشتی در مشهد، اجرای طرح تصفیه شیرابه با روش باز چرخانی برای اولین بار در منطقه با هدایت کارشناسان ژاپنی و برگزاری دوره های آموزشی کشورهای همسایه زیر نظر جایکا ژاپن توسط کارشناسان شهرداری مشهد نمونه دیگری از همکاری های دو کشور در زمینه مدیریت پسماند است که به الگویی برای سایر کلان شهرها تبدیل شده است.

معاون شهردار مشهد افزود: احداث اولین نیروگاه زباله سوز در مشهد با همکاری متخصصان ژاپنی یکی از ظرفیت هایی است که می‌تواند زمینه همکاری های مشترک میان دو کشور را به صورت قابل توجهی افزایش دهد، چرا که سرمایه گذاری در این حوزه با بازدهی مناسبی همراه خواهد بود.

قاسم‌پور: برای انتخاب سرمربی تیم فوتبال جوانان هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم
بیشتر بخوانیم

 معاون شهردار و رییس سازمان اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری مشهد نیز در این جلسه با اشاره به آمادگی شهرداری مشهد برای همکاری های اقتصادی میان دو کشور افزود: زیرساخت‌های لازم برای توسعه سرمایه گذاری های خارجی در کلانشهر مشهد فراهم شده است.

محمود عیدی اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت های گوناگونی که در این کلانشهر وجود دارد، می توان در حوزه‌های مدیریت پسماند و نیز ساخت مسکن ارزان قیمت و ضد زلزله همکاری های گسترده ای را با کشور ژاپن برقرار کرد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − دو =