امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۵

مرکز حقوق بشری: حملات شهرک‌نشینان به فلسطینیان افزایش یافته است

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در گزارش مرکز دیده‌بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه آمده است: ۳۸ مورد حمله شهرک نشینان به شهروندان فلسطینی از ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) رصد و ثبت شده که اکثر آنها به صورت مستقیم با حمایت ارتش اسرائیل انجام شد.

این گزارش می‌افزاید، حملات شهرک نشینان به شهروندان فلسطینی و اموال و دارایی‌های آنها که اغلب با حمایت ارتش اسرائیل انجام شده به نظر می‌رسد که از حمایت مقام‌های اسرائیلی برخوردار بوده است.

این گزارش افزوده است: اقدامات خشونت‌آمیز که در روزهای گذشته به شدت افزایش یافته است، ماهیت انتقام و مجازات دسته جمعی دارد، در حالی که ارتش اسرائیل از عاملان آن محافظت می‌کند.

مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه تاکید کرده که نوع واکنش رسمی اسرائیل به خشونت شهرک نشینان به وضوح نشان دهنده رژیم آپارتاید در اسرائیل است.

در این بیانیه از جامعه جهانی خواسته شده است که مسؤولیت‌های قانونی و اخلاقی خود را بپذیرد و اسرائیل را مجبور به پذیرش مسؤولیت‌های خود بر اساس قوانین بین‌الملل کند و به همه اشکال شهرک‌سازی و حملات شهرک‌نشینان پایان دهد و عاملان را تحت تعقیب قضایی قرار دهد.

حملات شهرک نشینان صهیونیست به مناطقی در کرانه باختری طی هفته‌های اخیر افزایش یافته است.

پیش‌تر گروه‌های فلسطینی از مردم این کشور خواسته بودند که مقابله با دشمن صهیونیستی را افزایش دهند و تأکید کردند که انتفاضه و انقلاب، تنها راه نجات است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

سفر معاون وزیر خزانه داری آمریکا به خاورمیانه
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 18 =