امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۵

مرزبانی مانع خروج پنج هزار و ۲۲۲ راس دام قاچاق از مرزهای کردستان شد

سرهنگ محمد سپهری روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سمت و سوی دشمنی دشمنان به سمت دشمنی اقتصادی و ضربه به بنیان‌های اقتصادی رفته است و قاچاق احشام که مستقیم به سفره و معیشت مردم آسیب می‌زند یکی از اقدامات مورد توجه آنها است.

وی با بیان اینکه ۸۰ تا ۱۰۰ درصد شاهد افزایش کشفیات در ۶ ماه اول امسال هستیم که افزایش قابل ملاحظه‌ای است اضافه کرد: ۷۵۴ میلیارد ریال ارزش کشفیات در این ۶ ماه بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ سپهری با تاکید بر اینکه محکم پای حفظ امنیت مردم و مقابله با قاچاق ایستاده‌ایم گفت: در این ۶ ماه یک هزار و ۶۴۰ پرونده قاچاق تشکیل و ۴۸۲ قاچاقچی دستگیر شدند که شاهد رشد ۱۰۰ درصدی در زمینه دستگیری هستیم.

سرپرست مرزبانی کردستان اظهار داشت: در ۶ ماهه گذشته از ابتدای امسال به توفیقات خوبی در کنترل نوار مرز و مقابله با قاچاق در راستای شعار سال دست یافته‌ایم.

وی با بیان اینکه ۲۹ هزار و ۲۵۰ گشت و کمین مرزی اجرا کردیم افزود: یکی از شاخصه‌های امنیت پایدار مشارکت مردم است که مرزبانی در راستای این مشارکت حرکت می‌کند.

سرهنگ سپهری با اشاره به شعار مرزبان هوشمند امنیت پایدار اضافه کرد: هوشمندسازی را در مرزها شروع کرده‌ایم و از کنترل مرز به شکل سنتی فاصله می‌گیریم.

وی تاکید کرد: کنترل مرز باید چند لایه بوده و موانع متعدد باشد که بخشی از آن استفاده از وسایل روز همچون هلی شات، دوربین‌های دید در شب و دیگر وسایل دیجیتال و اپتیکی است.

دستگیری دو خبرنگار ترک در روسیه به جرم افراط گرایی
بیشتر بخوانیم

سرهنگ سپهری ادامه داد: مرزبانی ۲۲۷ کیلومتر مرز مشترک با کشور همسایه دارد که در قالب ۲ هنگ مرزی و ۱۴۰ مقر مرزی به اجرای نظم و امنیت در مرزها می‌پردازد.

وی با اشاره به شروع هفته ناجا گفت: ۸۰ برنامه در هفته نیروی انتظامی در مرزبانی کردستان اجرا می‌شود که برخی از آن خدماتی شامل ارائه خدمات پزشکی رایگان به مردم است.

 در تقویم کشورمان از ۱۷ تا ۲۳ مهر ماه به هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 19 =