امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۸

علائم کمبود ویتامین D و آسیب های آن چیست؟

به گزارش مجله خبری تی آرویان  به نقل از روزیاتو

حفظ سطح طبیعی ویتامین D برای یک زندگی سالم ضروری است، اما کمبود آن می تواند باعث بروز علائم خطرناک شود. تلاش برای حفظ یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم شاید دشوار به نظر برسد، اما اطمینان از داشتن ویتامین D کافی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. ویتامین D، می تواند از شما در برابر سرماخوردگی محافظت کند و انرژی شما را افزایش دهد. ویتامین D به تنظیم مقدار کلسیم و فسفات در بدن کمک می کند. کلسیم و فسفات، مواد مغذی و ضروری برای به حفظ سلامت استخوان ها، دندان ها و ماهیچه ها هستند.

علائم کمبود ویتامین D و آسیب های آن چیست؟

انرژی کافی داشتن، یکی از دلایل مهم است که اغلب نادیده گرفته می شود. بسیاری ممکن است اصلا متوجه نباشند که چقدر کم انرژی هستند و روز به روز خسته تر می شوند و حتی فکر کنند که این وضعیت عادی است. با این حال، اغلب علت خستگی های طولانی مدت و مداوم، کمبود ویتامین D است. این علائم در دراز مدت می تواند بر زندگی روزمره شما تأثیر بگذارد و رانندگی و انجام فعالیت های عادی را خطرناک کند.

علائم کمبود ویتامین D و آسیب های آن چیست؟

اغلب توصیه می شود که در طول ماه های پاییز و زمستان روزانه یک مکمل ویتامین D مصرف شود. از اوایل فروردین تا اواخر شهریور، اکثر مردم باید بتوانند ویتامین D کافی را به طور طبیعی دریافت کنند. کمبود ویتامین D منجر به ناهنجاری های استخوانی می شود که مستقیماً باعث کاهش روند رشد و  کم شدن قدرت عضلات می شود. گیرنده های ویتامین D بر عملکرد ماهیچه های اسکلتی تأثیر می گذارد. اساسا، سطوح پایین ویتامین D باعث مشکلات استخوانی، ضعیف شدن قدرت عضلانی و کاهش عملکرد در سراسر بدن می شود. این شرایط ممکن است شما را در انجام کارهای اساسی زندگی هم ناتوان بگذارد.

پوشیدن طولانی مدت شلوار جین تنگ چه عوارضی دارد؟
بیشتر بخوانیم

علائم کمبود ویتامین D و آسیب های آن چیست؟

دریافت ویتامین D با میکروگرم محاسبه می شود. به طور معمول، مقدار ویتامین D به عنوان واحد بین المللی (IU) بیان می شود. ۱ میکروگرم ویتامین D برابر با ۴۰ IU است. بنابراین، ۱۰ میکروگرم ویتامین D برابر با ۴۰۰ IU است. کودکان از سن ۱ سالگی و بزرگسالان، روزانه به ۱۰ میکروگرم ویتامین D نیاز دارند. نوزادان تا سن یک سالگی به ۸.۵ تا ۱۰ میکروگرم ویتامین D در روز نیاز دارند. یک میکروگرم ۱,۰۰۰ برابر کوچکتر از یک میلی گرم است.

بیشتر بخوانید:

با عوارض استفاده بیش از حد از مکمل ویتامین D آشنا شوید

بهترین زمان برای مصرف مکمل ویتامین D چه وقتی است؟

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

منبع روزیاتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =