امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۱

عدالت محوری و توسعه متوازن سرلوحه کار شورا و شهرداری گنبدکاووس است

به گزارش خبرنگار ایرنا، پرویز ناصری پنجشنبه شب در نشست صمیمی اعضای ادوار شورای اسلامی شهر گنبدکاووس به مناسبت ۹ اردیبهشت روز ملی شوراها اظهارداشت: اعضای شورای شهر براساس راهبرد تعیین شده و جلب اعتماد شهروندان، انجام پروژه‌های عمرانی و فرهنگی در همه نقاط شهری را در دستور کار دارند.

وی افزود: بودجه امسال شهرداری گنبدکاووس توسط شورای شهر پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال پیش بینی و تصویب شده که بیشتر آن صرف پروژه‌های عمرانی و زیرساختی و تکمیل طرح‌های نیمه تمام ادوار گذشته از جمله بهسازی بوستان مشهور به داریوش، احداث بوستان بانوان و ساختمان مرکزی شهرداری و دیگر پروژه‌های عمرانی و فرهنگی پیش بینی شده خواهد شد.

به گفته ناصری، سه پروژه‌های اشاره شده که نقشه کشی و طراحی آن پایان یافته در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و به زودی عملیات اجرایی آنها شروع می‌شود.

رییس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس همچنین در خصوص واگذاری زمین برای احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی این شهر گفت: واگذاری این زمین که حدود چهار هکتار و ۲ هزار میلیارد ریال ارزش دارد از محل قدر السهم شهرداری بابت تفکیک قطعه زمینی متعلق به بنیاد مستضعفان است که پس از انتقال سند آن بنام شهرداری، در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گلستان قرار خواهد گرفت.

وی، خدمت به مردم را بالاترین ارزش در اسلام دانست و افزود: اعضای شورای شهر دوره ششم به اتفاق شهردار و مجموعه شهرداری با وحدت و همدلی و در حد توان و امکانات موجود همه تلاش خود را برای داشتن شهری آباد و زیبا بکار بسته‌اند.

عدالت محوری و توسعه متوازن سرلوحه کار شورا و شهرداری گنبدکاووس است

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در این نشست با تبریک روز ملی شوراها، گفت: توجه به خرد جمعی در تصمیم گیری‌ها که برآیند امروزی آن نهاد شوراها هستند در قرآن و آموزه‌های اسلامی جایگاه والایی دارد.

ایرنا - احیای شب بیست و یکم ماه رمضان
بیشتر بخوانیم

آخوند عبدالباسط نوریزاد با تاکید برضرورت پرهیز از تک و خود محوری در تصمیم گیری‌ها توسط شوراهای شهر و روستاها، افزود: افرادی که در تصمیمات خود به خرد جمعی و نظرات کارشناسانه توجه می‌کنند، کمتر دچار خطا می‌شوند.

وی، شخصیت دادن به امت اسلامی و استفاده از نقطه نظرات آنها در تصمیم گیری‌ها را از مهمترین فوائد کار شورایی ذکر و به اعضای شورای شهر و روستاهای گنبدکاووس توصیه کرد تا استفاده از تجریبات شوراها در ادوار گذشته، داشتن سعه صدر و پذیرش انتقادهای سازنده، توجه به قوانین در تصمیم گیری‌ها و حفظ وحدت و انسجام را بیشتر مدنظر خود قرار دهند.

آخوند نوریزاد با قدردانی از اقدامات عمرانی و فرهنگی شورای شهر و شهرداری گنبدکاووس گفت: بسیاری از شهروندان در نقاط و محلات مختلف این شهر از عملکرد این نهاد و رعایت عدالت و توسعه متوازن رضایت دارند که قابل تقدیر است.

در پایان این مراسم که فرماندار ویژه و برخی مدیران گنبدکاووس حضور داشتند از اعضای ادوار شورای اسلامی این شهر با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

شهر گنبدکاووس با حدود ۱۷۰ هزار نفر جمعیت دومین شهر بزرگ استان گلستان است و شورای شهر آن هفت عضو دارد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 20 =