امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

صیامی: برای اعزام حدادی به آمریکا تصمیم‌گیرنده نیستم/ با تعویق بازی‌های آسیایی دنیا به آخر نرسیده است

هاشم صیامی در گفت‌وگو با ایرنا درباره تعویق بازی‌های آسیایی هانگژو و تاثیر آن بر روند آماده‌سازی ملی‌پوشان دوومیدانی، اظهار داشت: هر چند این بازی‌ها لغو شد؛ اما بازی‌های کشورهای اسلامی را در پیش داریم. مسابقات قهرمانی کشور، لیگ قهرمانان ایران و همینطور اردوها و به خصوص جام بین‌المللی امام رضا (ع) طبق برنامه برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به تعویق بازی‌های آسیایی، آیا احسان حدادی به آمریکا اعزام می‌شود یا خیر، گفت: حدادی برای حضور در ۲ مسابقه به آمریکا دعوت شده و اگر دعوتنامه رسمی بیاید در کمیته تخصصی این موضوع بررسی می‌شود. به عنوان رییس فدراسیون در این زمینه تصمیم‌گیرنده نیستم و کمیته تخصصی و شورای برون مرزی در این زمینه تصمیم خواهند گرفت.

رییس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: دولت چین برای تعویق بازی‌های آسیایی تصمیم گرفته و درست است که در این مدت مربیان و ورزشکاران تمرینات لازم را برای آمادگی در این بازی‌ها انجام دادند؛ اما دنیا به آخر نرسیده و ورزشکاران با امید و انگیزه ادامه می‌دهند و حدادی نیز تمرینات خود را پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از بی‌انگیزگی دوومیدانی‌کاران، سفرهای برون مرزی برای آنها تدارک دیده شده، خاطرنشان کرد: جمهوری آذربایجان دعوت‌نامه‌ای برای بانوان ارسال کرد و اولویت با پنج ورزشکار با ثبت رکوردهای بهتر است تا عازم مسابقات داخلی باکو شوند. همچنین مردان نیز به مسابقات داخلی قزاقستان و قرقیزستان اعزام می‌شوند.

صیامی درباره جام بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: برای ۲۰ کشور دعوت‌نامه فرستادیم؛ اما تاکنون پنج کشور کویت، عراق، پاکستان، قرقیزستان و قزاقستان برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کردند و کشورها چهار روز دیگر مهلت دارند تا اعلام آمادگی کنند.

گفت و گوی وزیران خارجه آمریکا و قطر درباره تحولات افغانستان و منطقه
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یازده =