امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۸

شولتز: آلمان برای اجرای ممنوعیت زغال سنگ روسیه به چهار ماه زمان نیاز دارد

به گزارش ایرنا از رویترز، شولتز در کنفرانس خبری پس از دیدار با رهبران ۱۶ ایالت فدرال آلمان گفت: ما باید از این دوره (۱۲۰ روزه) استفاده کنیم.

وی در ادامه افزود: اگر این کار سریعتر انجام شود که بهتر است اما ما و شرکت ها به زمان نیاز خواهیم داشت اگرچه آنها مدتی است که به دنبال تامین کنندگان جدید هستند.

سخنان صدراعظم آلمان برای اجرای این تحریم در حالی بیان می شود که سفرای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با پنجمین بسته تحریمی علیه روسیه از جمله تحریم زغال سنگ با یک دوره ۱۲۰ روزه برای مهلت دادن به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای یافتن تامین کنندگان جایگزین موافقت کردند.

کمیسیون اروپا همچنین به ۲۷ کشور پیشنهاد کرده که تحریم‌ها علیه روسیه را با توقف خرید زغال سنگ از این کشور که ۴۵ درصد مجموع واردات اتحادیه اروپا ارا تشکیل می‌دهد و نیز بستن بنادر اروپایی به روی کشتی‌های روسی افزایش دهند.

تحریم نفت و گاز روسیه پس از جنگ در اوکراین، گرچه هنوز به گفته مقامات کشورهای اروپایی روی میز قرار دارد، اما وابستگی قاره سبز و هزینه سنگین راه‌های کشورهای جایگزین برای تامین انرژی، به موضوعی چالش برانگیز تبدیل شده و در اتحادیه اروپا با مخالفان جدی روبه رو بوده است.

هزینه های گرمایش بسیار گران شده و پیش بینی‌ها با تداوم جنگ در اوکراین و تشدید تحریم‌ها بالاتر خواهد رفت، از این رو برخی کشورها معتقدند که با تحریم نفت و گاز روسیه برای گرم کردن خانه‌ها در زمستان آینده با مشکل جدی روبه رو می شوند و این امر می تواند فشار مردم و مخالفان دولت‌های اروپایی را افزایش داده و این پروژه را با شکست روبه رو  سازد.

حیرت مسوولان محلی از قرارگیری شهرستان سیمرغ در وضعیت نارنجی کرونایی
بیشتر بخوانیم

از سوی دیگر مخالفان تحریم معتقدند که تامین انرژی مورد نیاز و قطع یا کاهش وابستگی به مسکو و یافتن راه ها و کشورهای جدید برای جایگزین کردن نفت و گاز روسیه، هزینه های زیادی به اروپا تحمیل خواهد کرد که با توجه به شرایط و مشکلات اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا که بسیاری از کشورها دچار آسیب‌های جدی شده‌اند، برنامه ها و سیاست های دولت ها را برای خروج از بحران ها  و عادی شدن وضع اقتصادی زیر سوال خواهد برد و با موانع جدی روبه رو خواهد ساخت.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =