امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۱

روسیه دیپلمات‌های آمریکایی را اخراج می‌کند

به گزارش ایرنا از “سی ان ان”، در این بیانیه اعلام شده است که کرملین یک لیست از دیپلمات‌های آمریکایی که به عنوان عناصر نامطلوب شناسایی شده‌اند را به یک مقام ارشد سفارت آمریکا در مسکو تحویل داده است. 

در ادامه این بیانیه آمده است: به طرف آمریکایی قاطعانه گفته شد که هرگونه اقدام خصمانه واشنگتن علیه روسیه با پاسخ قاطع و مناسب مواجه خواهد شد. 

این اقدام روسیه در پاسخ به اقدام مشابه آمریکا انجام می‌شود. 

چندی پیش واسیلی نبنزیا سفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اظهار کرد که آمریکا ۱۲ دیپلمات در نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل را عنصر نامطلوب اعلام کرده است. 

سفیر دولت ولادیمیر پوتین در سازمان ملل در جمع خبرنگاران گفت آمریکا ۱۲ دیپلمات در نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل را عنصر نامطلوب اعلام کرده است و از آن‌ها خواسته تا ۷ مارس (۱۶ اسفند) خاک آمریکا را ترک کنند. 

نماینده روسیه در سازمان ملل اظهار کرد که اخراج دیپلمات‌های این کشور از نمایندگی روسیه در سازمان ملل نشان می‌دهد که آمریکا به تعهدات خود بر اساس منشور سازمان ملل و توافق کشور میزبان احترام نمی‌گذارد. 

سفیر و نماینده روسیه در سازمان ملل همچنین این اقدام را یک گام خصمانه دیگر علیه نمایندگی روسیه در سازمان ملل توصیف کرد. 

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه (۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد. 

امیر عبداللهیان: تحریم های ظالمانه آمریکا اقدامی ضد انسانی است
بیشتر بخوانیم

پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند. 

همزمان با ادامه آتش جنگ در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =