امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۱

دادستان اوکراین مدعی شد: اجساد ۴۱۰ غیرنظامی در نزدیکی کی یف پیدا شد

به گزارش ایرنا از دویچه وله، وندیکتوا دادستان کل اوکراین در پیامی در فیس بوک اعلام کرد که در پی عقب نشینی روسیه از مناطق، ۴۱۰ جسد غیرنظامی کشته شده در نزدیکی کیف پیدا شده است.

کارشناسان پزشکی قانونی برای بررسی اجساد و جمع آوری اطلاعات در محل حضور دارند.

ادعای دادستان کل اوکراین در حالی مطرح می شود که پیش از این رهبران جامعه بین الملل از جمله فرانسه، انگلیس و دبیرکل سازمان ملل نسبت به رویدادهای شهر بوچا واکنش نشان دادند.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل خواستار تحقیق مستقل در مورد رویدادهای “بوچا” در اوکراین شد وی در بیانیه‌ای اظهار داشت: عمیقاً از تصاویر غیرنظامیان کشته شده در بوچا دراوکراین شوکه شده‌ام. برای پاسخگو ساختن موثر، انجام یک تحقیق مستقل ضروری است.

امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه نیز در پیام توییتری نوشت: تصاویر غیرنظامیان کشته شده از شهر بوچا در خارج از کی یف غیرقابل تحمل است.

رییس جمهور فرانسه با اشاره به گزارش هایی از شهر بوچا که نیروهای روسی اخیرا از انجا عقب نشینی کرده اند نوشت: در خیابان ها، صدها غیرنظامی به طرز ناجوانمردانه ای به قتل رسیدند، مقامات روسیه باید پاسخگوی این جنایات باشند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در واکنش به رویدادهای اخیر در «بوچا» اوکراین تصریح کرد که لندن برای «گرسنگی دادن به ماشین جنگی پوتین» تحریم‌ها علیه روسیه و حمایت‌های نظامی از اوکراین را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

قاصد روزان ابری، کی می‌رسد باران؟
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 17 =