امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۱

خطیب جمعه بوشهر:ظرفیت‌های این استان برای تحقق شعار سال بکارگیری شود

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: تنها راه اقتصاد مقاومتی و بازدارندگی در برابر تحریم‌ها تحقق دستور رهبر معظم انقلاب است.

وی بیان کرد:  بوشهری استانی جوان است و سرمایه عظیم جوان متخصص بومی، جامعه نخبگانی و صاحب‌نظران سرمایه اصلی استان بوشهر است.

خطیب نماز جمعه بوشهر ادامه داد: مهم این است که به چنین جوانانی اعتماد و به آنها بها داده شود تا از ظرفیت آنان بخوبی استفاده شود.

جمالی اظهارداشت: اقتصاد کرانه‌ای و دریاپایه از دیگر ظرفیت‌های شاخص استان بوشهر است که با چنین ظرفیت‌هایی استان نباید جوان بیکار داشته باشد.

وی گفت: وجود زمین‌های کشاورزی و نخیلات برای تحقق خودکفایی پایدار و بهره‌وری بیشتر از دیگر ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده شود.

جمالی ادامه داد: استان بوشهر کمتر از یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد اما کدام استان است که با وجود این ظرفیت از معضل بیکاری رنج ببرد.

وی تاکید کرد: موضوع اشتغال ۵۰ درصد جوانان بومی تاکنون محقق نشده هرچند که در سهم ۵۰ درصد نیز حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد.

جمالی ادامه داد:  اختصاص بخشی از هزینه‌های تحقیق و توسعه برای شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی به شرکت‌هایی دانش بنیان می‌تواند به تحقق تولید، دانش بنیانی و اشتغالزایی در استان بوشهر کمک کند.

وی گفت: امروز باید سند و نتیجه اشتغالزایی در میدان و خانواده‌ها دیده شود و با آماری که یکی تایید و یکی تکذیب کند مشکلی از جامعه حل نخواهد شد.

جمالی تاکید کرد: گزارش‌های فصلی اشتغال  برای جامعه و خانواده‌ها به صورت کامل ملموس و قابل راستی آزمایی باشد.

رنگ آبی به نقشه کرونایی گلستان برگشت
بیشتر بخوانیم

وی همچنین با خوشامدگویی به مسافران نوروزی و قدردانی از جهادگران فرهنگی استان بوشهرگفت: باید از این فرصت بخوبی برای معرفی ظرفیت‌های بوشهر و بویژه فرهنگ غنی و شهیدان شاخص این استان استفاده شود.

جمالی همچنین با گرامیداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی خواستار تشریح دستاوردهای ارزشمند نظام و انقلاب برای مردم شد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 4 =