امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۸

خراسان شمالی از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

به گزارش روز جمعه ایرنا، پیش از این تنها ۲ شهرستان مانه و سملقان و رازوجرگلان در وضعیت رنگبندی نارنجی کرونایی قرار داشتند و ۶ شهرستان در وضعیت قرمز بودند.

با روند نزولی مبتلایان در خراسان شمالی براساس رنگ‌بندی جدید از روز جمعه ۲۶ شهریور ماه شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، فاروج، گرمه، جاجرم در وضعیت نارنجی (پرخطر) و رازوجرگلان نیز در وضعیت زرد قرار گرفت.

موج پنجم با سویه جدید ویروس کرونا تحت عنوان دلتا در خراسان شمالی از نیمه دوم مردادماه در خراسان شمالی اوج گرفت و با شتابی بی سابقه روزهای سیاه و مرگبار کرونایی در استان بجا گذاشت و به گفته مسوولان در حال حاضر این خطه از قله موج پنجم عبور کرده است.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز شبانه روز گذشته پنج بیمار مبتلا به کرونا در استان جان باختند و با شناسایی ۸۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ هم اکنون ۵۵۳ بیمار با علایم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

از ابتدای آغاز طرح ملی واکسیناسیون در خراسان شمالی همزمان با سراسر کشور، تاکنون ۳۰۴ هزار و ۷۴۵ واکسن کرونا به استان وارد و ۲۷۴ هزار دُز تزریق شده است و اینک ۴۲ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند که این میزان در موج پنجم افزایش زیادی داشته است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

۱۳۶ میلیارد مترمکعب از ذخایر استراتژیک آب کشور مصرف شده است
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + دوازده =