امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۲

حمله داعش به شرق عراق چهار کشته برجای گذاشت

به گزارش ایرنا از رسانه‌های عراقی، این چهار نظامی در حمله داعش به ایست و بازرسی ارتش عراق در ناحیه العظیم در استان دیاله در شرق عراق کشته شدند.

این مقام امنیتی عراقی که خواست نامش فاش نشود،   اعلام کرد که این حمله با سلاح نه چندان سنگین و با تک تیرانداز صورت گرفته است.

وی البته گفت که نیروهای ارتش دست به یک پاتک زدند و توانستند عناصر گروهک تروریستی داعش را تا مخفیگاه آنان که در میان کوه‌ها واقع شده بود، تحت پیگرد قرار دهند.

حملات گروه تروریستی داعش از هنگام تشدید فشارها به نیروهای مقاومت در عراق و بمباران مواضع گروه های الحشدالشعبی از سوی ارتش امریکا که با هدف تضعیف این گروه ها در ماه های اخیر صورت گرفته، به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

نیروهای امنیتی عراق به منظور حفظ امنیت پایتخت به طور فزاینده ای در حال پیشبرد طرح های امنیتی خویش هستند بویژه در شرایطی که انتخابات پارلمانی عراق قرار است در دهم اکتبر (یکشنبه ۱۸ مهر) برگزار شود و پیش بینی شده که جهت برهم زدن معادلات از سوی برخی از جریان های سیاسی اقدامات خشونت آمیز در عراق شدت بگیرد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» را اعلام کرد اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

شمار اسرای فلسطینی با محکومیت حبس ابد به ۵۴۶ اسیر رسید
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =