امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۸

جدول تعرفه های ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱

به گزارش مجله خبری تی آرویان  به نقل از روزیاتو

سازمان نظام پزشکی کشور تعرفه‌ های پیشنهادی خود برای ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد. رقم نجومی این تعرفه ها خبرساز شده است، هزینه‌ هایی که هر کسی قادر به پرداخت آن ها نیست. البته این تعرفه‌ ها توسط سازمان نظام پزشکی محاسبه شده و فعلا قطعی نیست و باید به تصویب دولت برسد.

بر اساس ارقام منتشر شده از سوی سازمان نظام پزشکی، تعرفه‌ های ویزیت پزشکان مختلف از عمومی تا فوق تخصص در سال ۱۴۰۱ افزایش قابل توجهی در مقایسه با سال گذشته دارد که از یک سو به جیب مردم فشار وارد می‌ کند و نظام سلامت کشور را به خطر می‌ اندازد و از سوی دیگر اگر افزایش نیابد، به ضرر پزشکان تمام می‌ شود.

علی سالاریان، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران در این رابطه اظهار داشت: «با توجه به تورم ۴۵ درصدی که بانک مرکزی اعلام کرده است و هزینه ی استهلاک تجهیزات پزشکی و بخش حرفه‌ ای، برآورد کارشناسان اقتصاد و سلامت سازمان نظام پزشکی برای سال ۱۴۰۱ این بوده که قیمت تعرفه‌ ها حداقل ۶۰ درصد افزایش یابد.

دولت در این سال‌ ها بر اساس هزینه ی خودش، خدمات پزشکی را قیمت‌ گذاری دستوری کرده است که منجر به تنزل خدمات پزشکی، مهاجرت پزشکان، تغییر شغل پزشکان و تخلف در این زمینه شده است.»

در این میان عده‌ای اصرار به کاهش نرخ تعرفه های پزشکی دارند که منجر به مخالفت پزشکان و سازمان نظام پزشکی شده است.

همه چیز از تشخیص انحراف چشم تا درمان آن
بیشتر بخوانیم

سید مؤید علویان، رئیس نظام پزشکی تهران در مخالفت با کاهش تعرفه‌ها گفت: «مردم توان پرداخت ندارند و لذا خدمات را باید ارزان دریافت کنند و این ارزانی باید از جیب پزشکان محقق شود! چراکه بیمه‌ ها حاضر نیستند بهره‌ وری خود را افزایش دهند. مگر می‌ شود؟ یک ماه از سال ۱۴۰۱ گذشته و هنوز موضوع تعرفه‌ های پزشکی سال جدید بلاتکلیف باقی مانده است‌. مسئولان می‌ گویند مردم پول ندارند، بیمه‌ ها هم می‌ گویند پول نداریم و در شرایطی که تورم ۵۰ درصدی بر کشور حاکم است، ارائه ی خدمات با کیفیت با تعرفه‌ های فعلی نه در بخش دولتی و نه در بخش خصوصی امکان پذیر نیست. پس راه حل چیست؟»

جدول تعرفه های پیشنهادی سازمان نظام پزشکی برای ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ به شرح زیر است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

منبع روزیاتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + دو =