امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۳

جام حذفی به جشنواره سراسری تئاتر پسامهر راه یافت

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: هیات داوران انتخاب این جشنواره متشکل از سعیدرضا خوش‌شانس، افشین زارعی و سید مهدی فرجامی پس از بازبینی ۷۵ فیلم تئاتر صحنه‌ایی، ۱۱ اثر را به بخش مسابقه بیست و یکمین جشنواره سراسری تئاتر پسامهر معرفی کردند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم افزود: نمایش “جام حذفی” کاری از هنرمندان شهرستان طبس و به نویسندگی میثم صدرا و علی حمیدیان‌فر نیز در بین این آثار قرار گرفت.

وی بیان کرد: مراسم افتتاحیه جشنواره روز شانزدهم و مراسم اختتامیه نوزدهم اسفند ماه برگزار می‌شود و نمایش‌های برگزیده طی این چهار روز به رقابت خواهند پرداخت.

نمایش “جام حذفی” کار برگزیده‌ پانزدهمین جشنواره‌ تئاتر استان خراسان جنوبی و اثر معرفی‌شده به جشنواره‌ تئاتر فجر ۱۴۰۰ است که توانست عناوینی چون رتبه‌ دوم کارگردانی، رتبه‌ دوم نمایشنامه‌نویسی، رتبه‌ اول طراحی صحنه، رتبه‌ دوم بهترین بازیگر مرد، رتبه‌های دوم و سوم بهترین بازیگر زن و بهترین طراحی پوستر و بروشور را در این دوره از جشنواره کسب کند.

در این نمایش که به‌صورت گروهی آماده‌ اجرا شده، رؤیا رمضان‌پور، مرتضی عابدیان، محمدصادق خطیبی، محمد نخعی، مینا آجری، فاطمه باقری، سجاد جنتیان طبسی مقدم و سید علی حجتیان به‌ عنوان بازیگر به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش “جام حذفی” روایت یک خانواده است که در موقعیت خاصی در یک بعدازظهر در حال دیدن دربی فوتبال بین پرسپولیس و استقلال هستند و شب قرار بر حضور خواستگار برای دختر خانواده است. در این موقعیت حساس کل‌کل فوتبالی بین ۲ پسر خانواده بالا می‌گیرد و شاهد تاثیر این اتفاق به‌ظاهر ساده در آشکار شدن شکاف‌های درون خانواده هستیم.

عناوین روزنامه‌های بیست و پنجم شهریور ماه خراسان رضوی
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + پنج =