امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۸

ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات و سوریه از آخر بهمن ماه

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا از سازمان حج و زیارت، رشیدیان با اعلام این خبر افزود: اعزام زائران ایرانی به سوریه را از حدود یک ماه قبل به صورت محدود آغاز کرده‌ایم که با اقبال متقاضیان مواجه شده و در این مدت بیش از ۵۰۰ نفر از هموطنانمان عازم این سفرمعنوی شده‌اند.

وی با اشاره به حمایت وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک ایران و سوریه در سفر اخیر به سوریه از ورود سایر شرکت‌های هواپیمایی برای انتقال و بازگشت زائران کشورمان گفت: با توجه به این مساعدت و انعقاد قراردادهای جدید با طرف‌های سوری درخصوص حمل و نقل و اسکان، موضوع اصلاح و کاهش قیمت‌های این سفر مدنظر قرار گرفت.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در قراردادهای جدید اقامت ۳ شب به حدود ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و اقامت ۴ شب ۸ میلیون ۳۰۰ هزار تومان رسیده که به ترتیب برای بسته های ۳شب اقامت ۹۹۸ هزار تومان و برای ۴ شب بیش از ۱ میلیون تومان کاهش نرخ خواهیم داشت که این برنامه ریزی و اقدام با حفظ کیفیت و ارائه خدمات مطلوب و در خور شان و منزلت زائران انجام می شود.

رشیدیان ادامه داد: این اصلاح قیمت در دور آتی اعزام‌ها اجرایی می شود و زائران با حفظ کیفیت و ارائه خدمات مطلوب و در خور شان و در کمال امنیت، عزت، کرامت و سلامت عازم این سفر می شوند.

وی همچنین با اشاره به پیش ثبت نام سفرهای سوریه اظهار کرد: تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در این مرحله برای اعزام تا تاریخ ۲۵ اسفندماه نام نویسی کرده‌اند که این افراد برای ثبت نام نهایی به نزدیکترین دفتر زیارتی محل سکونت خود معرفی می‌شوند.

تحقق وعده دولت با کاهش فاصله سبد معیشت با دستمزد/ کارشناسان: رویکرد دولت سیزدهم قابل تقدیر است
بیشتر بخوانیم

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: مرحله بعدی، پیش ثبت نام و نام نویسی برای اعزام‌های نوروزی سفرهای زیارتی سوریه و عتبات است که مقرر شده از ۳۰ بهمن ماه آغاز شود و اطلاع رسانی لازم در رابطه با شرایط پیش ثبت نام و اعزام های نوروزی اعلام خواهد شد.

رشیدیان همچنین درخصوص میزان پذیرش زائر برای سفرهای نوروزی عتبات عالیات و سوریه هم گفت: از طریق پیش ثبت نام به نوعی تعداد متقاضیان و ظرفیت سنجی‌های لازم انجام می‌شود و بعد از مشخص شدن ظرفیت‌ها، نحوه اعزام و هزینه ها اعلام خواهد شد همچنین تلاش بر آن است تا با تمهیدات اندیشیده شده قیمت ها را در این بازه زمانی مدیریت کرده و افزایش نرخی نداشته باشیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به قراردادهایی که با دولت‌های عراق و سوریه و دست اندرکاران ذیربط برای اعزام زائران منعقد شده است، کشور متبوع وظیفه تامین امنیت وحفظ عزت و کرامت زائران را برعهده دارد و در بحث سلامت نیز با هماهنگی وزارت بهداشت و هلال احمر پروتکل‌های مربوط به زیارت و اعزام زائران تهیه شده و در اختیار کشورهای مقصد قرار داده‌ایم .

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: این پروتکل‌ها در همه زمینه ها اعم از اعزام، تشرف به اماکن زیارتی، حمل و نقل، تغذیه، تدارکات، اسکان، بازگشت و .. می باشد و امید است با رعایت این تمهیدات مساله خاصی پیش نیاید.

وی همچنین در مورد کارت واکسیناسیون کرونا هم گفت : تمامی زائران موظفند کارت واکسیناسیون خود را از سامانه وزارت بهداشت دریافت و ارائه کنند ضمن آنکه داشتن تست منفی کرونا چه در زمان عزیمت و چه در زمان بازگشت الزامی است.

استودیوی مجازی آموزش و پرورش استنثایی هرمزگان افتتاح شد
بیشتر بخوانیم

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان بر رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی از سوی متقاضیان تاکید کرد و افزود: تمامی این افراد برای پیش ثبت نام و ثبت نام نهایی از سامانه‌های اعلام شده اقدام و از مراجعه حضوری به طور جدی پرهیز کنند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 13 =