امروز :۱۴۰۰-۱۱-۰۷

توسعه راه های ارتباطی مهمترین نیاز توسعه در کهگیلویه و بویراحمد است

به گزارش ایرنا، سید فرزاد نجاتی نیا پنجشنبه شب در نشست بررسی طرح های حوزه راه و شهرسازی گچساران اظهار داشت: تبدیل فرودگاه یاسوج به یک فرودگاه بین المللی و استانداردسازی فرودگاه گچساران از مهمترین نیازهای این استان است که در اولویت  برنامه های دولت سیزدهم قرار دارد.

وی بیان کرد: برای تحقق تبدیل فرودگاه یاسوج به بین المللی ایجاد زیرساخت های پروازهای شبانه در دست اقدام است و قرار شده یک ساختمان جدید برای فرودگاه گچساران احداث شود.

نجاتی نیا با اشاره به اینکه شاخص آسفالت راه های روستایی کهگیلویه و بویراحمد ۵۰درصد است گفت: تلاش می شود با استفاده از قیر رایگان شاخص آسفالت راه های روستایی این استان افزایش یابد.

نجاتی نیا عنوان کرد: ایجاد ۲ شهر جدید در شهرستان های گچساران و باشت با توجه به مهاجرپذیر بودن و تراکم جمعیت از دیگر برنامه های دولت سیزدهم برای رفاه حال مردم این خطه است.

وی با اشاره به  احداث یا در دست اجرا بودن ۲ هزار و۲۰۰ واحد مسکونی طرح احیای بافت فرسوده، زیباسازی و نوسازی خیابان بلادیان شهر دوگنبدان و بازگشایی رینگ بافت فرسوده گچساران که در سال های اخیر انجام شده تاکید کرد: کارهای خوبی در حوزه بازآفرینی  این شهرستان انجام شده و تکمیل این اقدام ها در اولویت برنامه های دولت است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: تکمیل تونل دیل، انجام ۱۰ کیلومتر باقی مانده احداث راه اصلی پل بریم تا خیرآباد و تکمیل جاده باشت و چرام مهمترین طرح های نیمه تمام این شهرستان هاست که نیازمند توجه ویژه دولت برای تکمیل است.

سخنگوی کاخ سفید: ارزیابی درباره مذاکرات وین مشکل است
بیشتر بخوانیم

سید ناصر حسینی پور با اشاره به اینکه توسعه جاده های ارتباطی زیرساخت اصلی توسعه و جذب سرمایه گذار است که می تواند به  رونق اقتصادی کمک کند اضافه کرد: تعامل همه مسوولان کشوری، استانی و شهرستانی برای تزریق اعتبار به این طرح ها مورد توجه باشد.

فرماندار گچساران نیز در این نشست گفت: باند دوم کمربندی گچساران با پنج تقاطع مرگ آفرین به چالشی در این شهرستان تبدیل شده که باید برای آن چاره اندیشی شود.

علیرضا اتابک گفت : ساماندهی بافت های فرسوده مسکونی و تجاری نزدیک خیابان بلادیان برای تکمیل طرح پیشین نیاز دیگری است که ضرورت دارد در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به قدیمی بودن آسفالت راه های روستایی این شهرستان گفت: نوسازی آسفالت راه های روستایی نیازی برای رفاه اهالی و رساندن محصولات تولیدی آنان به بازارهای فروش است.

فرماندار باشت نیز در این نشست گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام ساخت جاده ارتباطی پیچاب، لار به شاه بهرام و توسعه روشنایی جاده های اصلی از مطالبات مردم این شهرستان است.

سید مسعود حسینی افزود: عملیات اجرایی این طرح ها سال هاست که آغاز شده و شهروندان باشتی چشم انتظار تکمیل آن هستند.

وی با یادآوری گردشگرپذیر بودن منطقه و اینکه بخش زیادی از تولیدات کشاورزی و دامی بهره برداران باشت در این مناطق تولید می شود تاکید کرد: تکمیل این طرح ها به توسعه اقتصادی و رفاه اهالی کمک می کند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =