امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۶

تظاهرات مخالفان سفر رئیس جمهوری آمریکا به کره جنوبی

به گزارش روز شنبه ایرنا از کوریاتایمز کره جنوبی، همزمان با تظاهرات صدها نفر از مردم کره‌جنوبی علیه سفر رییس جمهوری آمریکا به کشورشان، پلیس کره جنوبی نسبت به هرگونه بی نظمی در هر محلی که روسای جمهوری دو کشور در آن حضور دارند، هشدار داد.

براساس این گزارش، پلیس کره‌جنوبی تاکنون ۵۰ هشدار مختلف در زمینه اعتراض به سفر یا استقبال از آن برای برگزاری تجمع در نقاط مختلف شهر دریافت کرده است.

سفر رسمی و دوجانبه جو بایدن به سئول از روز گذشته آغاز شده و همزمان هزاران نفر در نزدیکی هتل محل اقامت وی دست به تظاهرات زده‌اند.

امروز و همزمان با برگزاری نشست سئول-واشنگتن در دفتر یون سوک یئول رییس جمهوری کره‌جنوبی، بیش از هزار نفر در نزدیکی این محل و همچنین موزه ملی کره و بنای یادبود کشته شدگان جنگ کره که همگی در نزدیکی دفتر ریاست جمهوری این کشور قرار دارند، دست به تظاهرات زدند.

روزنامه کوریا تایمز نوشته است که ۴۰ درصد از تجمعات در حمایت و ۶۰ درصد دیگر نیز در اعتراض به سفر رییس جمهوری آمریکا به کره‌جنوبی است.

پلیس هشدار داده که امکان درگیری بین موافقان و مخالفان این سفر در سئول بسیار بالاست. پلیس برای برقراری نظم و امنیت و همچنین برخورد با هرگونه درگیری احتمالی روز جمعه ۴ هزار و ۲۰۰ نفر از افسران خود را از ۷۰ نقطه مختلف به سئول مستقر کرده بود که این تعداد برای امروز به ۷هزار و ۲۰۰ نفر از ۱۲۰ نقطه افزایش یافت.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

هشدار ایران به رژیم صهیونیستی درباره ارتکاب اقدامات ماجراجویانه و شرورانه
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 15 =