امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۱

بیمارستان ولایت قزوین به مرکز درمان قارچ سیاه تبدیل شد

به گزارش ایرنا، ابوالفضل ابراهیمی روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: تاکنون ۹ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در بیمارستان ولایت بستری شده‌اند و خدمات تخصصی مورد نیاز از جمله حضور متخصصان داخلی، عفونی، گوش و حلق و بینی، ریه ، اتاق عمل، چشم و گوش و حلق و بینی و سایر خدمات مورد نیاز این بیماران در این مرکز به صورت متمرکز وجود دارد و سایر مراکز درمانی نیز بیماران مشکوک به ابتلا به قارچ سیاه خود را به این مرکز ارجاع می‌دهند.

وی ادامه داد: در این بیمارستان یک کمیسیون پزشکی متشکل از متخصصین مربوطه نیز حضور دارند تا در صورت نیاز روند درمانی مبتلایان مورد بررسی و تصمیم گیری های بعدی قرار گیرد.

مدیر اداره نظارت و درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: علایم زودرس این بیماری اعم از ترشحات سینوس ها، درد و بی حسی در ناحیه صورت، تورم پلک و اختلال در بینایی در افراد دارای نقص ایمنی خطرناک و می تواند پیش آگهی بدی در خصوص ابتلاء در این افراد به قارچ سیاه باشد.

ابراهیمی بر شستشوی روزانه حفره بینی با نرمال سالین و کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت و پرهیز از مصرف داروهای مانند دگزامتازون و سایر داروهای کورتونی در بیماران دچار نقص ایمنی تاکید کرد.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

همه چیز در مورد لمینت دندان و انواع لمینت دندان
بیشتر بخوانیم
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =