امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۶

بیش از یک هزار دستگاه کنتور هوشمند برق در ادارات کردستان نصب شده است

هیوا لهونیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بقیه ادارات نیز به کنتور برق  هوشمند مجهز می‌شوند، اظهار داشت: از طریق کنتورهای هوشمند نصب شده در ادارات و ارگان‌ها، برق مصرفی کنترل و پایش می‌شود و در صورت عدم رعایت الگوی مصرف، اقدام به قطع برق ادارات خواهد شد.

وی برق مصرفی ادارات کردستان را در شرایط معمول ۱۰ مگاوات اعلام و اضافه کرد: طبق ابلاغ هیات دولت، همه دستگاه‌ها و ادارات، باید مصرف برق خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل، در ساعات اداری ۳۰ درصد و ساعات غیراداری، ۶۰ درصد کاهش دهند که با این کار، حداقل چهار مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: همه هماهنگی‌ها و تلاش‌های مجموعه شرکت برق برای عبور موفق از پیک ۱۴۰۱ و پرهیز از اعمال خاموشی برق در سطح استان است و در این راستا سیاست‌های تشویقی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

لهونیان بر ضرورت رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان خانگی نیز تاکید کرد و افزود: الگوی تعیین شده برای مصرف برق در ماه های گرم سال (از خرداد تا شهریورماه) ۳۰۰ کیلو وات ساعت و در ماه‌های غیرگرم ۲۰۰کیلووات ساعت است و در صورتی که مشترکان از این میزان کمتر مصرف کنند مشمول طرح های تشویقی می شوند.

بر اساس مصوبه هیأت وزیران مقرر شد ساعات کار تمام ادارات از ۲۱ خرداد تا سوم شهریورماه ساعت ۷ صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه تعیین شود. این طرح تا پایان مرداد و پیک مصرف ادامه دارد.

کاهش ۲۰۹ میلیون مترمکعبی حجم ذخایر سدهای ارس و خداآفرین
بیشتر بخوانیم

در حال حاضر ۷۱۲ هزار مشترک در بخش‌های مختلف اداری، خانگی و صنعتی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند هستند.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 8 =