امروز :۱۴۰۱-۰۴-۱۶

بیشترین تخلف ۳ هفته گذشته از نظر گزارش‌های مردمی در اصفهان در زمینه نان است 

اکبر عادل مرام روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مصرف کنندگان در صورتیکه با تخلفاتی نظیر گرانفروشی، فروش اجباری، امتناع از فروش، احتکار، تقلب و کم فروشی مواجه شدند می‌توانند شکایت خود را از طریق سامانه ۱۲۴ اعلام کرده تا بازرسان بلافاصله برای بررسی و برخورد با متخلفان اقدام کنند.

معاون بازرسی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت اصفهان اظهار داشت: پس از اعلام قیمت‌های جدید و عرضه توسط شرکت های پخش، از نظر روغن در سطح بازار کمبودی وجود ندارد و روغن خوراکی در همه فروشگاه‌ها بر اساس نرخ‌های مصوب اعلام شده، عرضه می‌شود.

عادل مرام خاطرنشان کرد: عرضه روغن با قیمت بیش از نرخ‌های مصوب، تخلف محسوب می شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورتیکه واحد صنفی کالایی را در اختیار داشته باشد و خریدار تقاضا کند و آن واحد آنرا عرضه نکند، مصداق تخلف امتناع از عرضه است و آن مقدار کالایی که در بازرسی‌ها کشف می‌شود با عنوان احتکار تشکیل پرونده و به تعزیرات حکومتی ارسال و رسیدگی می‌شود.

وی تصریح کرد: پیش از اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها، بدلیل وجود انتظارات تورمی در جامعه و خرید بیش از نیاز و هجوم به بازار برای خرید اینگونه کالاها، بازار با کمبود مواجه شده بود.

معاون بازرسی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: با توجه به اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها و اینکه به برخی از کالا در گذشته ارز ترجیحی اختصاص پیدا می‌کرد و در زمان حاضر از این چرخه خارج شدند، بازار با افزایش قیمتی در اینگونه کالاها مواجه شد و این پیش بینی هم می شد.

برگزاری تمرین پرسپولیس در حضور یک میهمان ویژه
بیشتر بخوانیم

وی با بیان اینکه طرح نظارت ویژه بر بازار توسط دستگاه‌های نظارتی و برخورد با تخلفات اقتصادی در دستور کار مسوولان استان قرار دارد اضافه کرد: در زمان حاضر نسبت به گذشته از نظر نظارت و بازرسی بازار اشرافیت بیشتری وجود دارد و تیم هایی از مدیریت نظارت و بازرسی اتاق اصناف، مدیریت بازرسی جهاد کشاورزی استان و بازرسی سازمان بسیج اصناف استان نظارت ویژه ای بر بازار دارند.

عادل مرام گفت: جلسه هایی با محوریت اداره کل صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی برگزار شد و با تقسیم‌بندی شهر از نظر جغرافیایی، مقرر شد یکی از این دستگاه‌ها در هر قسمت از شهر حضور داشته باشند .

وی ابراز امیدواری کرد که بازار روز به روز به تعادل بیشتر برسد و اضافه کرد: سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات ۱۲۴ هم نسبت به گذشته تقویت شده و تعداد افراد برای پاسخگویی به این سامانه و دریافت شکایت های مردمی افزایش پیدا کرده است.

معاون بازرسی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت اصفهان اظهار داشت: دستگاه های امنیتی استان، پلیس امنیت اقتصادی و نیروی انتظامی و نظارت بر اماکن عمومی و پلیس آگاهی در چارجوب شرح وظایفی که توسط مراجع ذیربط برای آنها تعیین شده در بازار نظارت دارند و انبارهای غیر مجاز را رصد و کشف می‌کنند و با هماهنگی بین اداره کل صمت و این دستگاهها پرونده تخلف واحدهای متخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: امسال موضوع افزایش جرایم برای تخلفات حوزه صنفی در نظر گرفته شده است و در صورتیکه پیش از این جریمه درج نکردن قیمت برروی کالا کم بود، در زمان حاضر و بر اساس بخشنامه های جدید درج نکردن قیمت، جریمه ۱۰ میلیون تومانی بدنبال دارد.

امام‌جمعه مهدیشهر: حضرت زینب(س) الگوی سلحشوری زنان ایران است
بیشتر بخوانیم

حدود ۲۵۰ هزار واحد صنفی در استان اصفهان فعالیت دارند.
تعداد واحدهای صنفی مُجاز در ایران بیش از ۲ میلیون و تعداد واحدهای غیرمجاز بیش از ۵۰۰ هزار واحد است که این ارقام نزدیک به ۲۰ برابر میانگین جهانی است.

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =