امروز :۱۴۰۱-۰۳-۰۸

بیانیه گام دوم انقلاب عمیق و راهبردی سعی در تغییر مسیر تاریخ دارد

سرهنگ «علی‌حسین شهلایی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت منویات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب و جهاد تبیین و تشریح آن در سطح ارتش، افزود: اقدام ارتش در به اشتراک گذاشتن مباحث مربوط به بیانیه گام دوم یک اقدام بسیار دقیق و درست است زیرا  این بیانیه باید مثل باران ملایم و حیات بخش دایم بر ذهنیت جامعه ما ببارد.

وی اظهار داشت: صحبت از بیانیه گام دوم یک کار شکلی و مقطعی نیست بلکه عمیق و راهبردی بوده و نگاهی که بر فضای عمومی این بیانیه نورانی حاکم است سخن از تغییر مسیر تاریخ دارد و کاملا ما را در چنین محیطی قرار می‌دهد.

فرمانده تیپ ۷۱پادگان ابوذر در شهرستان سرپل ذهاب گفت: باید به این بیانیه در تراز خود نگاه کرد اگر چه به لحاظ ظاهری بسیار روان و راحتی ویژه خودش را دارد اما لایه های تو درتو و نقطه‌های عمیق فراوانی دارد که نیازمند نگاهی عالمانه و اجتهادی است.

سرهنگ شهلایی ادامه داد: باید این سند فقه سیاسی را که منشور سیاسی فقهی عصر ما است را قدر بدانیم و فرهیختگان و اهل نظر به وظیفه تاریخی خود به شایستگی عمل کنند و زمینه را به گونه‌ای فراهم کنند که مخاطبان اصلی یعنی جوانان کاملاً به آن مرتبط شوند.

او اضافه کرد: کلمه نظام انقلابی یک کلمه ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب است، زیرا در ادبیات رایج بین نظام و انقلاب ترکیب قایل نیستند اما اینجا به خاطر آرمان های بسیار بزرگی که ما و نهضت اسلامی پیش رو داریم و در نهایت متصل به طلوع خورشید ولایت می شوند بر آن تاکید شده است.

یادواره سرلشکر شهید "حاج‌قاسم میرحسینی" در چابهار
بیشتر بخوانیم

بیشتر بخوانیم : مجله خبری تی آرویان

خبرگزاری ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 2 =